Lidé milují saunování již po několik tisíciletí, přičemž se není čemu divit. Tato oblíbená kratochvíle má totiž celou řadu pozitivních účinků nejen na naše tělo, ale i mysl. V dnešní době jsou přitom její benefity vědecky dokázané a masově doporučované. Přesně proto jsou v kurzu domácí sauny. Jak ji postavit a co budete potřebovat?
Finská sauna
Naprostou klasikou je samozřejmě finská sauna, jež se poměrně snadno realizuje a nestojí zbytečně moc peněz. Zároveň nezabírají téměř žádný prostor, protože nejmenší provedení mají podobný půdorys jako sprchy. Rozhodně tedy nemusíte bydlet v zámku, abyste si dopřáli spoustu zdravotních benefitů.
Základem všeho jsou vhodně zvolené druhy dřeva, které vám zajistí perfektní tepelnou izolaci i odolnost proti vysokým teplotám. Nezapomeňte ani na izolaci (klasické PIR desky s hliníkovou folií). Kamna mohou být buď na dřevo, či elektrická. Ověřenou volbou jsou produkty od výrobce Harvia.
Venkovní sauna
Svou slávu si zasluhuje i venkovní sauna, kterou pohodlně umístíte kdekoliv na zahradě, ideálně však vedle bazénu. I v tomto případě platí podobná pravidla, jako u vnitřní varianty. Nejlepším dřevem pro dané účely je buď smrk, borovice, osika, nebo cedr.
Jak dosáhnete opravdu kvalitní sauny s dobrou izolací tepla a dlouhou životností? Odpovědí jsou ověření řemeslníci, již se na danou oblast zaměřují. Nejen v naší zemi, nýbrž i na Slovensku patří mezi největší hráče na trhu hlavně známá společnost Sauny Vital. Ta již od roku 1999 vyrábí příjemné prostory k odpočinku na míru.
Na jejích webových stránkách najdete celou řadu referencí, na jejichž základě získáte potřebnou inspiraci. Každý projekt je však jedinečný, a tak se vyplatí spíše použít některý z uvedených kontaktů a domluvit si nezávaznou konzultaci.