Ať už se rozhodnete stavět rodinný dům či jen rekonstruovat, je třeba myslet na hydroizolaci. Ta chrání stavbu před vlhkostí, čímž předchází vzniku nepříjemných problémů. Vlhkost totiž může stát za tvorbou plísní, ale i narušením statiky.
Nezbytnost pro různé projekty
S pomocí hydroizolace můžete různé stavební konstrukce ochránit před průnikem vody. Pokud ji opomenete, vlivem vlhkosti hrozí poškození stěn, podlah i základů. To může vést k nákladným opravám. Voda se totiž dokáže dostat téměř kamkoli, snadno může celý váš projekt překazit. Proto je správná aplikace hydroizolace naprosto klíčovým krokem při stavbě. Nabízí se různé možnosti řešení, to pravé můžete najít na Modernistavebniny.cz.
Ochrana interiéru
I v interiéru najde hydroizolace využití, a to zejména ve vlhkých prostorách. Nejčastěji se proto používá v koupelnách, kuchyních či prádelnách. Důležité je samozřejmě větrání, aby vlhkost z interiéru odcházela. K tomu je navíc ale důležitá i hydroizolace, která zabrání pronikání vody do podlah a stěn. Využít se dají izolační nátěry či folie, ty se aplikují pod obklady a dlažbu a předchází tak prosakování vody a poškození konstrukce.
Suché základy
Naprostou nezbytností je samozřejmě také kvalitní hydroizolace exteriéru. Ta se využívá pro ochranu základů a střech. Ale vhod přijde například i při stavbě terasy nebo balkonu. U základů brání průniku spodní vody, která by mohla odspodu narušit statiku budovy. Na střeše zas zabrání zatékání vody při nepříznivém počasí. V dnešní době se využívají různé moderní materiály. Ty mají dlouhou životnost a jsou odolné. Jejich použití navíc mnohdy není složité.
Využití hydroizolace je rozmanité, vlhkost totiž může stavbu ohrozit z různých stran. Proto byste tento krok neměli podceňovat. Důležitý je samozřejmě také výběr vhodného typu izolace a výběr kvalitního řešení, s tím vám mohou pomoci odborníci.
Zdroj obrázka: Dagmara_K / stock.adobe.com