ZAHRADA

Péče o bazén v sezoně není žádná věda

Tak jsme se konečně dočkali. Sluníčko svítí a rtuť teploměru šplhá vzhůru. Na takové letní dny jsou nejlepším receptem bazény, a to jak bazény nadzemní, tak i bazény zapuštěné. Předpokladem ovšem je, že v nich máte křišťálově čistou vodu.

Údržba vody v bazénu přitom není žádný velký problém. Stačí jen kvalitní bazénová chemie, vhodné bazénové příslušenství a dodržování určitých zásad, jako je například pravidelně testování bazénové vody a upravování hodnoty pH, dezinfikovat vodu, předcházet tvorbě řas a samozřejmě se starat o čistotu samotného bazénu. Ale neděste se, protože dohromady vám to nezabere víc jak 15 minut týdne, a to za požitek z perfektního koupání jistě stojí.

Aby byly nadzemní i zapuštěné bazény, a to jak bazény kruhové, tak i bazény oválné naplněny skutečně křišťálově čistou vodou, je bezpodmínečnou nutností kvalitní filtrace, nejlépe písková filtrace, s odpovídajícím výkonem.

Chemie do bazénu

Zapotřebí je také kvalitní bazénová chemie. V tomto případě se vyplatí ucelená řada na sebe navazujících přípravků. Základ úspěchu je totiž v tom, že si vodu připravíte, aby reagovala tak, jak potřebujete. Se správně zvolenými pomocníky to není nic těžkého a péče o vodu v bazénu bude hračkou. Neustále je třeba udržovat hodnotu pH na hodnotách 7,0 až 7,4. Pravidelně využívat bazénové testery, abyste věděli, jaký je obsah chloru ve vodě a hlídat jeho množství mezi 0,3 až 0,5mg/l. S jeho dávkováním vám pomůže dávkovač bazénové chemie. Preventivně je dobré používat i přípravky proti tvorbě řas. Pod kontrolou by měla zůstat čistota náplně pískového filtru i předřadných košíčků a čisté udržujte i stěny a dno bazénu.

I když se na první pohled může zdát údržba bazénové vody složitá, není to tak strašné. Pokud budete zmíněné rady dodržovat pravidelně, stane se z ní rutina, která nezabere více než 15 minut týdně. A na vás pak už čeká jen příjemné koupání v průzračně čisté vodě.

Bazénové příslušenství

Péče o bazén může být ještě jednodušší, pokud budete mít odpovídající bazénové příslušenstvím, jako jsou například praktické bazénové síťky s teleskopickými tyčemi na sběr nečistot, solární a krycí plachty nebo bazénové kartáče. Velkým pomocníkem jsou již zmiňované bazénové vysavače. Mohou to být mechanické bazénové vysavače, poloautomatické bazénové vysavače nebo dokonce automatické bazénové vysavače, které jsou ideálním pomocníkem pro vysávání hrubých nečistot ze stěn a dna bazénu po celý rok.

Související příspěvky

Duben na zahradě – jaké práce provádět v dubnu?

redakce

Přírodní dřevo! Ještě stále ideální materiál pro realizace teras!

redakce

Elegantní řešení terasy nebo dlažby? Zkuste bezúdržbové WPC materiály

redakce