STAVBA

Jak na vlhkost zdiva?

To je věčná otázka všech nešťastných majitelů nemovitostí. Pokud není stavební konstrukce vybudována bez správné izolace, přichází potíže. Ptáte se, jak se tato nepříjemnost projevuje? Vlhké mapy na stěnách, solné výkvěty, zápach vzduchu, plíseň, loupání nátěru zdiva i opadávání omítky, to jsou klíčové příčiny. Podřezání zdiva je účinnou volbou pomoci.

 

Starší domy se tomuto problémy většinou nevyhnou

Vlhkostí zdiva trpí téměř všechny starší budovy, byty, průmyslové objekty i památky. V dnešní době je tento problém naštěstí řešitelný. Jaké jsou vlastně příčiny vlhkého zdiva? Déšť, kondenzace vzdušné vlhkosti i vlhkost vzlínající z podloží. Pakliže se majitel o svůj dům patřičně nestará anebo nedbá na potřeby izolace proti vlhkosti, nastanou rovněž potíže. Nepříjemnosti přicházejí i při absenci větrání a vytápění, zatékání do budovy a nevhodném odvádění dešťové vody. Dochází k vlhnutí zdiva, tvoří se plísně a látky škodlivé pro lidské zdraví. Člověk může trpět alergiemi. V takovémto prostředí nelze žít ani pracovat.

 

Izolace proti vlhkosti

Zdatnými pomocníky jsou sanační omítkové systémy, které jsou složeny z jádrové a štukové sanační omítky i tekuté přísady. Dalšími metodami jsou energetická sanace, injektáže zdiva, plošné hydroizolace, utěsňování spár, izolace proti vlhkosti či podřezání zdiva. Nevíte si rady? Jaký způsob je pro vaši nemovitost nejlepší? Firma František Hróz se postará o veškeré práce. Počítejte s kompletní nabídkou služeb počínající návrhem a končící realizací sanačních prací. Izolace Hroz zajistí sanační operace pro rodinné a bytové domy, historické a církevní budovy, provozovny, hotely i obchody. Společnost má v této problematice bohaté zkušenosti. Díky vlastnímu strojnímu a technickému vybavení zastane všechny sanační a hydroizolační technologie.

Související příspěvky

Není dřevostavba jako dřevostavba

redakce

Jak zavčasu zjistit vady na novostavbě?

redakce

Spotřeba pěnového polystyrenu roste, brzdí ji ale zpřísnění požárních norem

redakce