FINANCOVÁNÍ

Až poloviční úspory za vytápění

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

Snad každý by chtěl docílit toho, že bude doma topit dostatečně, ale přitom levně. Současná doba nabízí mnoho variant vytápění. Německá značka Thermotec představuje elektrické topení, které má ušetřit až polovinu nákladů na energii oproti jiným podobným alternativám topení. Jak to tedy funguje?

 

Základem jsou topná tělesa, která v sobě mají zabudováno těžké akumulační jádro. Toto jádro shromažďuje teplo, které pak velice efektivně předává do okolního ovzduší přes speciálně navržené průduchy na povrchu topného tělesa. Celý systém Thermotec pojmenoval jako aeroflow, neboli proudění vzduchu. Podstatné ale je, že topení nemusíte mít zapnuto po celou dobu, co chcete vytápět. Jádro totiž teplo střádá a stačí mu jenom přibližně polovina času k nabíjení, než jak dlouho si přejete topit. Jedná se vlastně o protiklad k běžným topným tělesům, která se po vypnutí velmi rychle zchladí a přestanou hřát. Topné panely Thermotec naopak hřejí i po vypnutí topení.

            

Co se regulace teploty týče, tu lze provádět s pomocí termostatů, které si lze vybrat při koupi topení. Na výběr je z mnoha typů digitálních pokojových termostatů, ale také bezdrátového termostatu, který funguje jako centrální řídicí jednotka a je schopen ovládat všechna tělesa v domě nebo bytě, s kterými komunikuje pomocí rádiového signálu. U všech typů digitální termostatů si lze předvolit teplotu na konkrétní časové úseky dopředu a ovládání je velice přesné, takže se zbytečně neplýtvá a nemusejí se vytápět zrovna nevyužívané prostory. Dokoupit se dá také GSM modul, s kterým se topení dá ovládat na dálku také pomocí mobilního telefonu nebo vzdáleného počítače.

Thermotec na své produkty poskytuje záruku ve výši třiceti let na funkčnost. Navíc slibuje, že po dobu životnosti topných panelů, což má být několik generací, není potřeba žádná údržba ani servis, což znamená žádné další investice do provozu.

Související příspěvky

Boj s dluhy I: Jak vznikají dluhy a jak se jich zbavíme?

redakce

Krátkodobé půjčky pod lupou – jaké jsou jejich výhody a rizika?

redakce

Stavební spoření pomůže se stavbou

redakce