ZAHRADA

Kristalon najde své využití všude

Zahradničení rozhodně není zálibou každého. Spousta lidí si v dnešní době najímá profesionální firmy, které za ně všechnu práci s hlínou a sekáním trávy udělají. Ale pro některé nadšence je jejich zahrada něco jako vlastní oáza klidu. A i o tu je potřeba se řádně starat, aby dál dobře sloužila. A přesně toho můžete docílit i s výrobkem Kristalon.

 

Kde se dá Kristalon využít?

Přípravek Kristalon je univerzální hnojivo, takže své upotřebení najde na každém vhodném místě ve vaší zahradě. Ať už se jedná o zeleninu, ovoce, květiny či okrasné dřeviny, hodí se zkrátka všude. Hlavní složkou tohoto výrobku je fosfor, jež je důležitou součástí složení pro tvorbu květů. Než se však do samotného hnojení květin pustíte, poraďte se radši s odborníky – pokud tedy v tomto oboru ještě nejste zběhlí profesionálové.

 

Jak přípravek správně používat

Co potřebujete ke své práci, je hnojivová zálivka (neboli roztok), která vznikne smícháním vody a Kristalonu, jenž se rozpustí. Dále se vám k ruce bude hodit zahradní hadice, konev či zavlažovací systém. Před hnojením si nezapomeňte přečíst příbalový leták, čistě pro jistotu, aby nedošlo k nějakým nevítaným chybám. Stejně tak není na škodu dohledat si relevantní informace o plodinách, které plánujete ošetřit. Je také dobré vědět, že všechny rostliny nejsou stejné a dávkování může být u každé z nich rozdílné. A nezapomínejte ani na stav jednotlivých květin či plodů.

 

Opatrnost je základ

Je to sice jen hnojivo, ale i to může nadělat pořádnou lapálii. V první řadě je dobré držet Kristalon v dostatečné vzdálenosti od menších dětí, aby si jej náhodou nespletli s poslední svačinkou. Při aplikaci se vyhněte okolí očí a kůže, a při zasažení nezapomeňte pořádně vypláchnout a omýt všechny postižené části.

Pokud by nežádoucí problémy přetrvávaly, neváhejte a vyhledejte pomoc lékaře.

Související příspěvky

Osvěžení nejenom pro vás, ale i vaše rostliny

redakce

Jak vypadá kvalitní zahradní altán? Jeden takový si představíme!

redakce

Zase o krok blíže tomu, aby zahradničení bylo více pohodové a méně namáhavé

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.