ZAHRADA

Dřevěný plot vypadá krásně, ale představuje mnoho práce

I když se v dnešní době nabízí mnoho materiálů pro výrobu plotu okolo domu, většina z nás ještě stále volí plot dřevěný. Především tak volí pro přírodní krásu dřeva. Dřevěný plot ale také znamená mnoho práce a potu při jeho výstavbě. Nebyli byste rádi, kdyby vám byla některá činnost při stavbě dřevěného plotu výrazně ulehčena?

 

Usnadněte si nejdelší činnost při stavbě plotu

Při stavbě dřevěného plotu se musí nejprve postavit kvalitní podezdívka, potom sloupky, mezi které se upevní latě nebo hliníkové a kovové profily. Na tyto profily se následně přivrtávají plotové laťky. Příprava podezdívky, stavba sloupků ani montáž latí se nijak ulehčit nedá a musí být provedena odborně a přesně. Největší porci práce ale představuje samotná montáž plotovek na připravené kovové a hliníkové profily. Právě tuto činnost vám nyní dokáže společnost Visimpex výrazně ulehčit.

Díky šroubům s křidélky již nebudete muset předvrtávat

Při klasickém postupu připevňování latí se jedná o velice časově i fyzicky náročnou práci. Nejprve předvrtat, vytáhnout vrták, nasadit bit a dotáhnout šroub a pak celé znovu. Díky šroubům s křidélky vám stačí jen jediný pohyb a plotovka je pevně na svém místě. Tyto šrouby jsou totiž samovrtné a dokáží projít dřevem i kovovým profilem. Při zavrtávání do dřeva vytvářejí křidélka více prostoru pro roztažnost dřeva. Když dojde ke kontaktu se železem, křidélka se odlomí, vytvoří se závit a šroub zajede do profilu. Tento spoj je velice pevný a zároveň snadno rozebíratelný.

Více informací o tomto šroubu naleznete na www.wintech.cz.

 

     


Související příspěvky

Vytvořte si doma odpovídající relaxační prostor

redakce

Zahradní nábytek musí mít svou kvalitu

redakce

Plastový versus dřevěný plot. Který vybrat?

redakce