OSTATNÍ

Jak efektivně řídit projekt

Rozšiřte své znalosti v oblasti řízení projektu, ale také metody, které se při přípravě a realizaci projektu využívají. Studujte MBA Projektový management.

Pod projektovým managementem si můžete představit koordinaci všech procesů a činností, které se provádějí za účelem dosažení cíle uvnitř organizace v daném časovém rámci. Mezi nejdůležitější atributy projektu je cíl, rozsah, doba trvání a struktura rozpisu práce projektu.

Máme pro vás pár tipů, jak efektivně řídit projekt.

  1. Vykopněte projekt správným směrem

Základní fází projektu je začít. Právě zahájení tvoří třetinu úspěchu, který k úspěšnému ukončení potřebujete. Začněte se základními otázkami, proč projekt budete realizovat, do kdy ho potřebujete, kolik máte financí, kdo ho bude řídit apod. Následně můžete řešit další kroky, mezi které patří plánování, realizace a ve finále ukončení.

  1. Zvolte správnou metodu řízení projektu

Už víte, jakým způsobem budete řídit projekt a tým, zadávat úkoly, reagovat na změny a komunikovat s klientem? Jste spíše v agilním řízení, kdy se váš projekt bude vyvíjet postupně, nebo spíše waterfall postupy jsou vhodnější, kdy jsou všechny kroky striktně naplánované? Jako první si v klidu sedněte a zkuste se podívat na výhody a nevýhody agilní a waterfall metody. Bez tohoto kroku se správně nepohnete.

  1. Buďte transparentní v komunikaci s týmem

Komunikujte tak, aby nedocházelo ke zbytečným nedorozuměním. Většina projektů selže kvůli špatné komunikaci. Je důležité si pravidla nastavit hned na začátku. Tajemství chemie mezi týmem a vámi je primárně v otevřenosti a upřímnosti. Jakmile si nastavíte všechny tyto standardy od začátku, budete mít vyšší šanci na dokončení úspěšného projektu.

  1. Vyhněte se multitaskingu

Zkuste se v tuto dobu, kdy čtete článek zamyslet, co kromě čtení děláte a na co všechno myslíte. Máte rozepsaný e-mail, píšou vám o dodání balíčku, kontrolujete kalendář nebo snad ještě dojídáte oběd? Dělat více věcí najednou se nevyplácí. Když na něčem pracujete, věnujte tomu 100% pozornost a nepřeskakujte z jednoho úkolu na druhý. Vypněte si notifikace na všech aplikacích a vyhraďte si tento časový úsek skutečně pro jeden úkol a neodbíhejte myšlenkami ani činností jinam.

  1. Vzdělávejte se

I projektový manažer musí neustále zůstat v obraze, co se v oboru a mezi konkurencí děje. Jednou z nejlepších investic je právě vzdělávat se. European School of Business & Management SE nabízí jedinečný studijní program MBA Projektový management, který prohlubuje znalosti a dovednosti v oblasti projektového řízení.

Čekají na vás přínosy specializace, které se vám v řízení projektu jednoznačně vyplatí:

  • Naučíte se, jak projekt správně naplánovat, realizovat a dokončit
  • Poznáte různé techniky projektového managementu, jako např. SMART cíle, SWOT analýzu, metodu logického rámce a další
  • Změny budete řídit efektivněji, protože budete lépe reagovat na měnící se podmínky
  • Seznámíte se s konkrétními manažerskými činnostmi projektového řízení

Studium MBA trvá 1 rok, probíhá v českém jazyce a kombinuje moderní e-learning s interaktivními workshopy, které jsou seskupeny do několika výukových dnů. Studium je zakončeno vypracováním závěrečné práce a její obhajobou a úspěšný absolvent získá titul MBA. Získejte tak náskok před ostatními projektovými manažery díky studiu MBA.

Související příspěvky

GE Money nabízí svým klientům více…

redakce

Správná volba pro výstavbu domu

redakce

…řešení pro Vaši domácnost – to je firma HOPA

redakce