Search

Zelené stěny představují originální dekoraci

Znáte zelené stěny? Možná jste o tomto stále známějším pojmu již něco slyšeli. Zelené stěny jsou tvořené umělými rostlinami, jejich součástí mohou být i umělé rostliny nebo například keře. Jedná se o velice zajímavou a vkusnou dekoraci, s jejíž pomocí lze vnést kouzlo přírody i tam, kam se běžně nedostane.

 

Dekorace, která vás nikdy neomrzí

Zelené stěny jsou věčné. Vzhledem k tomu, že se k jejich výrobě používají pouze umělé rostliny, nemusíte se obávat, že by vám po nějakém čase třeba přímo uprostřed stěny vzniklo prázdné místo, které by zde zanechala odumřelé rostlina. Jedná se o dlouholetou dekoraci, se kterou lze ozdobit nejen soukromé prostory, ale i veřejné instituce – nemocnice, čekárny, obchodní domy, vstupní haly a podobně. Pohled na umělé palmy, květiny či umělé bonsaje vás nikdy neomrzí a vy se na ně budete chtít dívat pořád dokola!

 

Zelené stěny mohou mít mnoho podob

Dlouholetá životnost není jedinou předností, kterou vám zelené stěny mohou nabídnout. Mohou mít totiž mnoho podob – od těch nejjednodušších, kdy mluvíme o základní zelené stěně tvořené jedním druhem zeleně, až po vertikální zahrady, jejichž součástí mohou být umělé živé ploty a květiny zde mohou být poskládány tak, aby tvořily třeba logo firmy nebo kterýkoli jiný nápis. Instalace zelených stěn pak logicky závisí na jejich druhu – klasická zelená stěna se instaluje poměrně rychle a v krátkém čase, vertikální zahrada si naopak vyžaduje jak více práce, tak i větší investici času.

 

Nenáročné na údržbu a krásné na pohled

Využití zelených stěn je opravdu různorodé. Mezi další výhody můžeme zmínit jejich nenáročnost na údržbu a péči. O umělé květiny se totiž nemusíte v podstatě nijak starat – nevyžadují pravidelné zalévání ani odstraňování starých či slabých rostlin. Tahle dekorace upoutá pozornost již na první pohled!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *