INSPIRACE

Zelené stěny představují originální dekoraci

Znáte zelené stěny? Možná jste o tomto stále známějším pojmu již něco slyšeli. Zelené stěny jsou tvořené umělými rostlinami, jejich součástí mohou být i umělé rostliny nebo například keře. Jedná se o velice zajímavou a vkusnou dekoraci, s jejíž pomocí lze vnést kouzlo přírody i tam, kam se běžně nedostane.

 

Dekorace, která vás nikdy neomrzí

Zelené stěny jsou věčné. Vzhledem k tomu, že se k jejich výrobě používají pouze umělé rostliny, nemusíte se obávat, že by vám po nějakém čase třeba přímo uprostřed stěny vzniklo prázdné místo, které by zde zanechala odumřelé rostlina. Jedná se o dlouholetou dekoraci, se kterou lze ozdobit nejen soukromé prostory, ale i veřejné instituce – nemocnice, čekárny, obchodní domy, vstupní haly a podobně. Pohled na umělé palmy, květiny či umělé bonsaje vás nikdy neomrzí a vy se na ně budete chtít dívat pořád dokola!

 

Zelené stěny mohou mít mnoho podob

Dlouholetá životnost není jedinou předností, kterou vám zelené stěny mohou nabídnout. Mohou mít totiž mnoho podob – od těch nejjednodušších, kdy mluvíme o základní zelené stěně tvořené jedním druhem zeleně, až po vertikální zahrady, jejichž součástí mohou být umělé živé ploty a květiny zde mohou být poskládány tak, aby tvořily třeba logo firmy nebo kterýkoli jiný nápis. Instalace zelených stěn pak logicky závisí na jejich druhu – klasická zelená stěna se instaluje poměrně rychle a v krátkém čase, vertikální zahrada si naopak vyžaduje jak více práce, tak i větší investici času.

 

Nenáročné na údržbu a krásné na pohled

Využití zelených stěn je opravdu různorodé. Mezi další výhody můžeme zmínit jejich nenáročnost na údržbu a péči. O umělé květiny se totiž nemusíte v podstatě nijak starat – nevyžadují pravidelné zalévání ani odstraňování starých či slabých rostlin. Tahle dekorace upoutá pozornost již na první pohled!

Související příspěvky

Solární ventilace jako zbraň proti vlhnutí interiéru!

redakce

Jak vyčistit dlažbu po stavbě? Čištění podlah Praha 10

redakce

Mytí oken a čištění skleněné fasády u nás zodpovědně zvládla firma „Práce ve výškách Praha 6“

redakce