INSPIRACE

Fixlevel boří mýty o dláždění

Taky jste slyšeli, že není složitějšího řemesla, než profese obkladače a dlaždiče? Viděli jste na vlastní oči, jak je náročné udržet rovinu při tvorbě obkladů v koupelně, v kuchyni nebo na podlaze? Jste si jisti, že tohle je nad vaše možnosti a zvládne to jen naprostý profesionál? Vyvedeme vás z omylu. Zmáknete to i Vy!

Stačí mít k dispozici vyrovnávací systém dlaždic Fixlevel Klín – Kleště nebo Fixlevel Šroub – Matice a zvládnete to levou zadní. Oba dva systémy jsou vyrovnávací, neboli nivelační sady dlaždic. Fungují na obdobném principu a výrazně ulehčují práci. Fixlevel Klín – Kleště je kombinací tří jednoduchých součástí jsou to spony, klíny a kleště. Fixlevel Šroub – Matice je kombinací dvou jednoduchých součástí jsou to šrouby a matice.

Precizní práce

Jejich užití je jednoduché. Vezmete do rukou spony. Na každou stranu dlaždice vložíme dvě nebo více spon (podle velikosti dlaždic). Usadíme další dlaždici. Vložíme klín do otvoru spony a s pomocí speciálních kleští utáhmene klín do spony. Po zatvrdnutí lepidla horní část spon s klíny odstraníme buď gumovou paličkou nebo odkopneme nohama. Je důležité spony odstranít ve směru spáry!

Samozřejmostí je užití lepidla. Doporučujeme použít metodu oboustranného nanášení lepidla (FLOATING – BUTTERING), lepící tmel nanesete jak na podklad, tak i na rubovou stranu dlaždice. Docílíte tak ideálního spojení obkladového prvku s podkladem. Spony Fixlevel lze použít, na rozdíl od většiny levelling systémů, i při teplotách pod 10°C.

Jasné výhody

Druhou možností, jak dlažbu udržet v konstantní výšce a bezchybné rovině, je systém Šroub – Matice. Na každou stranu dlaždice vložíme obvykle dva distanční šrouby Fixlevel (podle velikosti dlaždic). Usadíme další dlaždici. Našroubujeme matici na šroub a utáhneme. Po utáhnutí zůstane dlažba v jedné linii a vy si můžete být jistí, že tomu tak zůstane do zatvrdnutí lepidla. Šrouby nedovolí uhnout, co se velikosti spár a roviny týče. Rozestupy budou stejné, jako podle pravítka. Po zatvrdnutí lepidla horní část šroubů s maticemi odstraníme buď gumovou paličkou nebo odkopneme nohama. Je důležité Fixlevel odstranit ve směru spáry!
Šrouby jsou vyrobeny z kvalitního plastu a lze je používat opakovaně.

Mezi výhody vyrovnávacích systémů Fixlevel patří: snadné vytvoření bezchybného povrchu, eliminace výškového rozdílu mezi dlaždicemi, urychlení procesu instalace, zamknutí dlaždic, které zabrání pohybu (sednutí) během tvrdnutí lepidla a snadné odstranění pomocného materiálu. Systémy Fixlevel jsou vhodné jak pro profesionální obkladače, tak i pro domácí kutily.

V e-shopu Chmelík-Trade.cz lze objednat Fixlevel, ale i např. řezačky na dlažbu a obklady
a další nářadí na pokládku dlaždic.

Související příspěvky

Jaký je hit letošního léta? Jednoznačně SWEET LOFT!

redakce

Výrobky pro rodinné domy

redakce

Profesionálové v oblasti vzduchotechniky – KSK Praha

redakce