Search

Znáte nedůležitější prvky dětského pokoje?

Perfektně zařízený dětský pokoj, vyhovující svým malým pánům po všech stránkách, můžete bez obtíží zařídit i v paneláku. Nezáleží na tom, ke kolika kompromisům se musíte uchýlit – dobře vybraná postel a vhodně zvolený stůl by měly být základem.

Při výběru vybavení do dětského pokoje vždy berte v úvahu především osobnost a potřeby svého dítěte. Nábytkové sestavy sice vypadají skvěle, ale pokud vám nedovolí projevit značnou dávku individuálního vkusu, dříve nebo později vyplují na povrch všechny jejich nedostatky.

 

Postel s porcí dobrodružství

Dostatečně dlouhé lůžko s kvalitním roštem a matrací je nezbytnost. Nesnažte se shánět starou palandu po babičce nebo z výprodeje. I děti si potřebují kvalitně odpočinout. Velmi oblíbeným řešením jsou dětské postele umístěné v poschodí. Pod spací částí tak vznikne dostatečně velký prostor pro šatní skříň, stůl či místo na hraní a funkční prvek žebříku vnese dítěti do pokojíčku vítaný závan dobrodružství.

Ruku v ruce s postelí jdou i úložné prostory. Lůžko s otevíracím vnitřkem není co do zdravotního hlediska příliš praktické (prostor není dostatečně odvětrávaný), ale zvolíte-li modely s výsuvnými šuplíky či boxy, budete nakonec jistě všichni spokojeni. A pokud mají vaše děti doma často na přespání kamarády, může vám pomoci i šikovné přídavné lůžko, které podle potřeby rozložíte.

 

Náš tip: Více o funkčních zónách v pokojíčku se dočtete ZDE.

 

Kvalitní stůl a židle se postará o zdraví zad

Správná pozice při sezení je pro správný vývoj páteře nezbytná. Funkční dětský nábytek zastoupený psacím stolem musí respektovat potřeby dítěte bez ohledu na věk. Důležitější než psací stůl je proto správně vybraná židle. Vybírejte modely s nastavitelnou výškou a malou opěrkou na záda. Ta totiž donutí dítě dodržovat při psaní správnou pozici a zabrání mu kulatit záda.

A nezapomeňte ani na vhodné osvětlení. Kromě centrálního uprostřed stropu popřemýšleje ještě nad lampičkou u postele a nad psací deskou. Nechcete přece, aby si vaše děti ničily oči už odmalička, že?
Jeden komentář u “Znáte nedůležitější prvky dětského pokoje?

  1. Tereza Baborová napsal:

    Vybírat postel pro dvojčata byla zábava. Variant je opravdu nepřeberně. Vybrala jsem patrovou barevnou, s takovýmto řešením úložných prostor a přístupu na horní lůžko https://www.nabytek-bmark.cz/postele/detske-postele/patrova-postel-raj-2-bila-ruzovy-lesk.html Odvětrávání řešíme tak, že holky zastýlají už vyvětrané pokrývky, když se vrátí ze školy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *