ZAHRADA

Zde je hned několik důvodů, proč chtít zahradní altán

Pod pojmem altán se většině z nás vybaví romantická scéna z oblíbeného filmu, kde uprostřed rozkvetlého sadu stojí malebný altánek, jako stvořený pro zamilované páry k vyznávání lásky. Zahradní altán má však mnohem prozaičtější využití, víte jaké? Přesvědčte se o jeho potřebě.

 

Zahradní altán jako dekorace i zimní útočiště

Zahradní altán působí vznešeně, moderně a zároveň láká k odpočinku a k uspořádání myšlenek při pohledu na okolní přírodu. Zvlášť, pokud máme na své zahradě rozkvetlé květiny, které se chlubí barvami a dokážou pohledem uklidnit po náročném dni. Využití zahradního altánu je samozřejmě celoroční, nejedná se o sezonní stavbu. Zve k příjemnému posezení, které je před povětrnostními změnami počasí chráněn střechou a bočnicemi. Díky tomu nabídne od jara do podzimu skvělé zázemí pro grilování, posezení a odpočinek. Stačí se jen vhodně obléct, zprovoznit gril a nezaleknete se ani zimních teplot.

 

Chrání vás před deštěm, sněhem i horkem

Altán na zahrádce je skvělým monumentem k vytvoření ideálního posezení s přáteli a rodinou , protože vidíte ven a přitom jste chráněni před horkem, paprsky i deštěm. Není tak problém hlídat hrající si děti na pískovišti a přitom být ve skrytu stínu v altánku s menším občerstvením. Horká léta nám neustále připomínají, jak je stín důležitý a je potřeba si na zahradě vybudovat možnost posezení ve stínu a být tak chráněni před tropickým počasím doplněným vysokými teplotami.

Zahradní altán umísťujeme nejen s ohledem na dekorativní působení, ale aby měl i praktické využití a svůj čas jsme v něm trávili rádi. V odlehlejší části zahrady bude sloužit jako klidné útočiště pro odpolední kávu nebo klidné čtení knihy. V samotném centru zahrady pak naopak poskytne dostatek prostoru pro všechny pozvané přátele, blízké i děti a stane se centrem celé zahrady.

 

Vyberte si ideální zahradní altán

Altány z webových stránek www.vladeko.cz jsou vyrobeny ze smrkového a borovicového dřeva a díky různým variacím a modelovým řadám se trefí i do vašich představ. Altán lze dovybavit přesně podle svých potřeb. Odhalte kouzlo populárních dělicích stěn, které umožní zakrýt spodní část altánu a chránit se tak při posezení i před větrem nebo chladem. Pro náročnější klientelu se u Vladeka objevuje možnost sestavení přímo na zakázku.

Související příspěvky

Jaký typ bazénu představuje nejlepší poměr ceny a kvality?

redakce

Jak na pěstování borovice hustokvěté a jejího kultivaru ‘Oculus-draconis’

redakce

Potřebujete kvalitní stavební desky? Jedině OSB!

redakce