Search

Zaměřeno na zahradní nářadí

Ať je jaro, léto nebo zima, bez zahradního nářadí se na svém políčku anebo zahrádce neobejdete. Svou důležitost mají kosy, srpy, pily, sekery, lopaty, hrábě, motyky i sazeče. Velkými pomocníky jsou také nůžky na živý plot, sekačky na trávu, kultivátory, nůžky na větvě a křovinořezy. Pokud patříte k vášnivým zahrádkářům, musíte tento sortiment neustále doplňovat, protože nic nevydrží navěky.

 

Zahradní hadice se postarají o letní závlahu

Tento druh zahradního příslušenství slouží nejen k zalévání a umývání venkovního nábytku, ale také k mytí auta a napouštění bazénu. Možná si myslíte, že jsou všechny zahradní hadice totožné, ale to se velice mýlíte. Mnoho lidí si myslí, že si vystačí s nejlevnější verzí. Jenomže jim za pár týdnů či dnů zbudou jen oči pro pláč. První rada zní, vždy si vybírejte zboží od prověřeného výrobce. Zahradní hadice musí něco vydržet. Lze zmínit tvarovou stálost, neměla by se přetáčet. Zkrátka a dobře, jejím úkolem je přežít i v těch nejnáročnějších podmínkách. K vybranému modelu je nutné pořídit zahradní pistole či postřikovače. Lidé si oblíbili i hadicový naviják anebo vozík. Usnadňují manipulaci. Určitě nesmíte opomenout spojky a redukce, rozvaděče i další prvky.

 

Jak koupit a neprohloupit?

Před koupí motyky, nůžek na živý plot a stromy, kosy i hrábí si musíte uvědomit, že by vám měly sloužit po mnoho let. Nekupujte podezřele levné produkty a zaměřte se na kvalitu osvědčených výrobců. Zahrada potřebuje neustálou péči. Pokud si pořídíte laciné zahradní nářadí, za chvíli se vám doslova rozpadne. Budete nevrlí a práce zabere mnohem více času. Nejlepší je, když si zkusíte rýče, motyky a další pomocníky pěkně do ruky. Nesmí být příliš těžké ani lehké jako pírko. V létě používáme nejvíce zahradní hadice, ale s příchodem podzimu je nutné myslet na koupi pořádných nůžek na stromy, keře, rostliny a živé ploty. Nůžky patří ke klasické výbavě zahrádkáře. Věřte, že jejich cena se může vyšplhat opravdu vysoko. Není divu, s obyčejnými modely se špatně pracuje. Ruce dostávají zabrat.

 

Bez kvalitního nářadí velkou úrodu nečekejte

Kopat, kypřit a sázet, to jsou nejčastější činnosti zahrádkáře. Bez motyky nemůže očekávat velkou úrodu, protože je nutné půdu ubitou deštěm a vyschlou sluncem kolem rostlin důkladně prokypřit. To platí pro cibuli, česnek, mrkev, saláty i kedlubny. Na květinové záhony postačí menší motyčka, lopatka a plečka. Zde myslete na pevnost výrobku a komfortní ergonomickou rukojeť. Práce na zahradě baví jen v tom případě, když jde pěkně od ruky. Pakliže nemáte kvalitní zahradní nářadí a techniku, budete chodit pracovat na zahradu či do sadu s odporem. Podívejte se na do internetového obchodu Nářadí77 a vybírejte z pestré palety produktů osvědčených značek.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *