Search

Zakládáme zahradu pod dohledem zkušených architektů

Vysněná zahrada se začíná rýsovat. Nechali jsme si vypracovat podrobný architektonický návrh od profesionálů, který obsahuje jednotlivé rostlinné materiály, finanční rozpočet i rozsazení plodin a dřevin na danou plochu. Nyní přichází samotná realizace naší zahrady. Pokud se na pokládku zeminy, rozmístění závlahových prvků, výsadbu rostlin a záhonů necítíme, máme k dispozici tým zkušených zahradníků, kteří se se zadaným úkolem poperou s lehkostí a hlavně rychle. Zahrada může být kompletně položená v řádu několika dní.

 

Realizace zahrady po odsouhlasení architektonického návrhu

Společnost Bened se zabývá komplexními službami, které zahrnuje zahradní architektura. Návrháři předloží plán a tým zahradníků se následně pustí do realizace. Do výčtu prací patří i následná péče o zahrady zejména v případě velkých ploch, veřejných prostranství nebo při nedostatku času a kapacit zadavatele zakázky. Po odsouhlasení architektonického plánu investorem začíná komplexní realizace zahrady. Nejprve je třeba pracovat na terénních úpravách, neboť seberovnější pozemek nepostačuje konkrétním přáním. Někde je třeba nahrnout více zeminy, jinde naopak vykopat díry pro následné usazení stromků. Mnohdy se vytrhávají pařezy, a podobně. Po úpravě terénu se pokračuje s výsadbou rostlin, trvalek, keřů, mladých stromků i vzrostlých stromů. Důležitou součástí je výsev travin a pokládka travních koberců přes velké plochy.

 

Výsadba, pokládka chodníků i budování zídek či pergol

Rostliny a dřeviny, jež vysazuje zahradní společnost Bened – zahradní architektura, pocházejí z renomovaných okrasných školek a vlastní produkce. Zahradníci firmy vědí, jak se kterou květinkou zacházet, do jaké půdy patří a jak se o ni má následně pečovat. Záruka uchycení a dlouhé trvanlivosti rostlin je jistá. Práce profesionálních zahradníků a dalších pracovníků pojímá i pokládku chodníků a cestiček z přírodních materiálů nebo zámkové dlažby. Protřelí odborníci dokážou vystavět suché zídky a gabiony. Jsou dodávány všelijaké stavební prvky zahradní architektury jako pergoly, zahradní nábytek, hřiště pro děti. Podstatnou součástí bývají zahradní osvětlení a automatické závlahové systémy.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *