ZAHRADA

Zájem o zahradní bazény strmě roste

Stále víc rodin s dětmi si na své zahrady pořizuje bazén. Důvodem bývá skutečnost, že už je nebaví tlačit se v davu na veřejných koupalištích nebo riskovat nákazu sinicemi někde v rybníku. Proto zájem o rodinné bazény neustále roste. Výběr je veliký. Záleží jen na tom kolik má kdo na zahradě místa a kolik chce do bazénu investovat. Podívejme se na ty nejlevnější bazény.

Zvolit si můžeme například úplně jednoduchý gumový bazén s nafukovacím prstencem. Tyto kruhové gumové bazény jsou hodně levné a se dají rychle a jednoduše „postavit“ vlastně kdekoliv, kde je kousek rovné a zpevněné plochy. Stačí je rozložit, nafouknout prstenec a začít do nich čerpat vodu, která zvedá nafouknutý prstenec a tím i obvodové stěny. Nevýhodou je to, že jsou malé, a tak se hodí jen na krátkodobé letní šplouchání pro děti.

Mnohem lepším řešením je tedy pořídit si klasický nadzemní bazén s pevnou konstrukcí. Tyto zahradní bazény se dají postavit za pár hodin na zpevněném povrchu. Ale existují už také nadzemní bazény s možností částečného nebo úplného zapuštění do země. Tuto schopnost jim dodává originální konstrukce a lepší trvanlivější materiály. Zahradní bazény zapuštěné do země mohou být kruhové i oválné v různých rozměrech. Výhodou je snadnější vstup do vody a to, že na zahradě vypadají mnohem lépe než klasické bazény nadzemní. Měně cvičené oko tyto zahradní bazény může snadno považovat za luxusní bazény zapuštěné. Na rozdíl od nich jsou však mnohem levnější.

Pokud budete uvažovat o tom, že si na zahradu pořídíte nadzemní bazén, určitě hledejte prodejce, který vám například zajistí dopravu a v ideálním případě i montáž bazénu zdarma.

Samotná montáž nezabere víc než pár hodin, ale je vhodné, aby ji prováděla zkušená montážní posádka. Mimo jiné je totiž dost důležité to, aby bazén měl správně vypnutou vnitřní fólii. Laicky postavené nadzemní rodinné bazény totiž často mají zkrabatělé vnitřní fólie, což není jednak hezké a za druhé hrozí, že se na zvlněném místě může fólie prošoupat. Proto raději montáž svěřte odborníkům.

A ještě poznámka, takový bazén si už vybavte zařízením, které se jmenuje písková filtrace. Pískové filtrace nejenže zajistí v bazénu čistou vodu, ale dají se k nim připojit i různé příslušenství jako jsou solární ohřev vody, tepelné čerpadlo nebo bazénové vysavače.

Související příspěvky

Proč je nutné v bazénu mít dostatečnou koncentraci chloru?

redakce

Praktické rady při stavbě koupacího jezírka

redakce

Vaše zahrada se těší na jaro

redakce