ZAHRADA

Zahradní osvětlení musí být nejenom estetické, ale také bezpečné

Sázka na správný výběr zahradního osvětlení je klíčem k jeho dlouhodobému bezproblémovému užívání a spokojenosti. Existuje řada možností, jak zkrášlit svůj pozemek po setmění, a my vám poradíme, jak si z nabízených produktů vybrat ten nejlepší.

 

Vybíráme zahradní světlo – jaké existují typy?

Má-li být vaše osvětlení zahrady plně funkční a zároveň bezpečné, zjistěte si, do jaké kategorie patří výrobek, který si chcete pořídit. V zásadě rozlišujeme tři:

  • 230V
  • 12V
  • solární osvětlení

Osvětlení 230V patří mezi absolutní klasiku. Ne vždy je však jeho použití výhodné. Zvláště rodiče malých dětí musí klást velký důraz na bezchybné fungování všech bezpečnostních prvků instalace, v opačném případě hrozí nebezpečný úraz elektrickým proudem. Z tohoto sortimentu doporučujeme zejména osvětlení nástěnné, které se jednoduše zapojí do již hotového bezpečného elektrického obvodu na budově. Nic tak není třeba dodatečně zabezpečovat.

 

Zahradní lampy s nízkým napětím vám neublíží

Bezpečné napětí 12V je vhodné na jakoukoliv zahradu, na níž se to jen hemží aktivitami. Při nákupu si pouze ověřte, zda vámi vybraný model osvětlení obsahuje transformátor, nebo zda-li ho musíte samostatně dokoupit. Napájení je možné i přes 12V baterii, kde se obejdete bez měniče – stačí ji napojit na solární panel.

 

Solární světla na zahradu instalaci nepotřebují

Nechcete se na své zahradě zaobírat kilometry nevzhledných elektrických kabelů? Solární zahradní osvětlení se bez nich obejde. Bohatě mu postačí přirozený sluneční svit. A starost si nemusíte dělat ani s jeho zapínáním – po setmění ho senzory slunečního svitu automaticky rozsvítí.

Jeho používání navíc nemá vliv na váš účet za elektřinu. Vstupní investice se vám tak velmi rychle vrátí. Opravdu dobré solární lamy mohou svítit až 12 hodin, i když ne v takové intenzitě, jakou by vám poskytlo osvětlení klasické. Při noční vycházce po zahradě tak nikdy nebudete oslněni příliš silnou žárovkou a můžete si užít klid a pohodu letního večera skutečně se vším všudy!

Související příspěvky

Ani při práci v domácí dílně nebo na zahradě nesmíte zapomínat na bezpečí

redakce

WPC terasy – dokonalé spojení pevnosti a příjemného vzhledu

redakce

Účinnou ochranou před sluncem jsou stínící sítě

redakce

Přidat komentář