ZAHRADA

Zahradní jezírko se stane okrasou každé zahrady

Každý z nás již někdy v životě jistě obdivoval krásy zahradního jezírka. Zahradní jezírko jste mohli vidět například v mnoha zámeckých parcích, honosných sídlech nebo také u souseda na zahradě. Jedná se o velice krásnou a využívanou formu zkrášlení zahrady. Zahradní jezírka svým přírodním vzhledem dokonale zapadnou do každého vzhledu zahrady. Vždy dodají zahradě osobité kouzlo a mohou se stát její dominantní okrasou nebo vytvořit klidné a útulné zátiší. Vše záleží pouze na vás.

 

Zahradní jezírko je krásné, ale i náročné na údržbu

Pokud jste i vy podlehli tomuto kouzlu a kráse zahradního jezírka a chcete si jej pořídit na svou zahradu, připravte se na dvě věci. Připravte se na spoustu příjemně strávených chvil při relaxaci u svého zahradního jezírka, ale také se připravte na starosti a práci. Protože bez práce nejsou koláče, musíte i při údržbě zahradního jezírka vynaložit úsilí. Bez pravidelné a pečlivé údržby by se zahradní jezírko stalo postupně z okrasy zahrady její ostudou. V jezírku se totiž vždy časem začnou tvořit kaly a bláto. Pokud máte v jezírku rybičky, bláto a kaly se tvoří rychleji. Pokud ryby nemáte, postup je pomalejší, ale stejně se v jezírku tvoří.

 

Jak se dají tyto věci odstranit?

Velice rozšířeným a známým způsobem je čištění pomocí vysavačů na jezírka. Tyto vysavače jsou součástí výbavy mnoha majitelů zahradních jezírek nebo můžete využít služeb profesionální firmy, která jezírko vyčistí za peněžní obnos. Kal na dně jezírek se dá ovšem redukovat i jednodušeji, než mechanicky a pracně. Stačí využít správné bakterie. Tato metoda není tolik rozšířená, ale dosahuje mimořádných výsledků.

Bakterie jsou opravdu účinné

Účinnost bakterií při čištění jezírek je až 95%. Tato metoda nejenže organické bahno odstraní, ale zároveň také brání vzniku nové vrstvy. Jedná se o novou metodu, kterou se zabývá pouze malé procento firem, ale i mezi nimi je potřeba pečlivě vybírat. K tomuto tématu bylo napsáno již mnoho článků a mnoho z nich varuje před nákupem nekvalitních bakterií, které nejsou tak účinné. Tyto bakterie dokáží kazit pověst této metodě a proto je třeba při výběru bakterií a firem volit opravdu obezřetně.

Související příspěvky

Připravte se na jarní sezónu. Právě teď je ideální pořídit si fóliovník

redakce

Používáte pro údržbu bazénové vody mnoho přípravků? A řekli by jste, že by stačila jedna tableta?

redakce

Ideální čerpadlo i na vaší zahradu

redakce