ZAHRADA

Vyzkoušejte bezchlorovou bazénovou chemii pro vířivé vany

Každý, kdo má na zahradě bazén, nebo vířivou vanu ví, že bez správně zvolené chemie se při provozu v letních měsících rozhodně neobejde. Vysoká teplota představuje totiž ideální podmínky pro znečištění vody. Dává zelenou při množení virů, bakterií, plísní nebo řas. Koupání v takto znečištěné vodě by mohlo přinést více škody, než užitku. Naštěstí však dnes není žádný problém znečištění vody potlačit. Nabízí se nejrůznější chemické preparáty a to jak na bázi chloru, tak i bezchlórové prostředky.

Někteří lidé preferují bazénovou chemii bez chlóru. Právě těm lze doporučit návštěvu webu GUAa.cz. Zde narazíte na mnoho chemických přípravků určených pro čištění vody v bazénech nebo zahradních vířivých vanách. Charakteristickým znakem řady výrobků GUAa POOL je absence chlóru.

Proč využívat bezchlorovou chemii?

Zajetým standardem je i nadále využívání klasických chemických prostředků. Někdo může namítat, proč by měl zrovna využívat bezchlórové chemie? Odpověď je poněkud širší, bazénová chemie bez chlóru s sebou přináší množství pozitiv.

Přípravky GUAa POOL dlouhodobě a velice efektivně likvidují viry, bakterie a plísně, zabraňují rozmnožování mikroorganismů. Další výhodou bezchlórové chemie jsou tzv. algicidní účinky, pod kterými si lze představit potlačování růstu řas. Voda, ošetřená bezchlórovými přípravky je ideální také pro alergiky, astmatiky nebo malé děti. Nebude-li ve vodě chlór, nebude docházet ani k narušování stavby vířivé vany nebo bazénu, případně nebude tak ničit plavky.

seaside-694378_640

Bezchlórová chemie pro vířivé vany nebo bazény je k dispozici na webu GUAa.cz, kde se můžete taktéž dozvědět více informací. Úprava vody ve vířivce nebo bazénu nemusí představovat žádný zásadní problém vůbec nikomu, ani lidem, kteří mají citlivější pokožku nebo sliznici. S bezchlórovou bazénovou chemií si může koupání užívat opravdu každý!

 

Související příspěvky

Údržba zahradního bazénu přes léto? Hotová za pár minut

redakce

Jak na pěstování borovice hustokvěté a jejího kultivaru ‘Oculus-draconis’

redakce

Hledáte kvalitní, ale přitom levné zahradní domky vyráběné v České republice?

redakce