DŮM ZAHRADA

Vytvořte si elegantní zastíněnou terasu s pomocí pergoly u stěny domu

Terasy u rodinných domů je v současné moderní architektuře téměř nezbytností. Majitelům rodinných domů dávají možnost pohodlně vycházet z interiéru na čerstvý venkovní vzduch, ale přitom chrání před sluncem a měly by disponovat také kvalitní podlahou. My se dnes zaměříme ale na oblast stínění teras. Často propagovanou volbou jsou zejména markýzy. Ty mají ovšem některé nedostatky, které by mohly být obtěžující. Další volbou, jak efektivně a navíc elegantně zastínit terasu, jsou klasické dřevěné pergoly.

Pergola-Standard-2_5x4_2-1-(2)-1385734520

Speciálně konstruované modely pro upevnění na stěnu domu

Pod pojmem pergoly si možná většina z nás představí jen zahradní stavby umístěné v klidném rohu zahrad, kde je vytvořená „relaxační zóna“. Tato zóna bývá mnohdy daleko vzdálená od domu a v případě deštivého počasí je prakticky nepřístupná. Pergoly ale mohou být domu mnohem blíže, dokonce k němu přímo připevněné. Existují totiž i speciální varianty provedení pergol, přímo konstruované na upevnění ke zdi domu. Takové pergoly mohou být využívány prakticky kdykoliv. Kvalitní masivní konstrukci nevadí déšť, ani vítr. Nemusíte se bát, že by nepříznivé počasí mělo na kvalitu konstrukce nějaké fatální následky, jako tomu může být například u markýz.

Pergola-Standard-2x3-1-1423753500

Specialistou na tento typ je DELTA Svratka s.r.o.

Pergoly ke zdi domu můžeme najít například u specializovaného výrobce dřevěných staveb, společnosti DELTA Svratka s.r.o., konkrétně u modelů Standard. Právě pergoly Standard jsou konstruovány pro připevnění ke zdi domu, u které jsou navíc podepřeny dvěma stojkami. Konstrukce je vyrobena z kvalitních masivních dřevin. Tesařské provedení stojek s podzemnicemi je provedeno klasickým způsobem – tedy na dlab a čep. Elegance přírodního dřeva se rozhodně nestane trnem v oku na žádné stavbě, ale naopak podtrhne její krásu a stane se designovou a plně funkční exteriérovou součástí domu. Z nabídky společnosti DELTA Svratka s.r.o. je možné vybírat hned několik velikostí a variant pergol.

 

Detailní nabídku najdete přímo na www.domky-delta.cz.

pergola-standard-250-370-0-s-1426841569

Související příspěvky

Solární dřevohliníková okna vám ušetří náklady na vytápění

redakce

Bazény potřebují kvalitní příslušenství a doplňky

redakce

Pevnost a kvalita profilu je pro nová okna velmi důležitým faktorem!

redakce