ZAHRADA

Vyrazte do zahrad, stromy volají o nový sestřih!

I když je „teprve“ únor, rostlinám ve vaší zahradě se postupně vlévá nová vlna mízy „do žil“, takže nadešel čas, vzít kontrolu nad zahradou opět do vašich rukou. Právě v období předjaří totiž můžete pomoci některým ovocným stromům, nebo keřům k lepší úrodě a nějaké té dlouhověkosti. Kde začít? Nebojte, nebude to pro začátek nic složitého. Stačí před obdobím vegetace se totiž prořezávají pouze jabloně, hrušně a z keřů je potřeba „zastřihnout“ například angrešt či zlatý déšť. Ostatní ovocné stromy jsou náchylné k napadení houbovými chorobami, které je ohrožují především za chladného a vlhkého počasí. Proto je vhodné prořezávat je v období od dubna do srpna.

Výše zmíněné jádroviny potřebují řezy spíše udržovací. Pokud se jedná ale o mladé stromky kolem 3 roku, nebo naopak staré pardály mezi stromy, je potřeba řez výchovný či zmlazovací. Jabloním se odstraňují takzvaní vlci – tedy vzpřímeně rostoucí výhonky. Obecně je ale potřeba dbát i na odstranění správných větviček, a hlavně správný řez, který bude sloužit k tomu, aby strom plodil více a větší šťavnatější plody.  Naopak strom neudržovaný postupně slábne a plodí méně.

Proto je potřeba vzít do ruky nůžky na větve a „zjednat si na zahradě pořádek“. Pokud si chcete například při práci ořezat stromky bez štaflí, pomohou vám bateriové nůžky na větve Kärcher TLO 18-32 Battery. Pevná, ostrá, dvojitá čepel nůžek odstřihne větev o průměru až 3 cm čistě a přesně. Nůžky jsou konstruovány tak, aby s nimi bylo možno dosáhnout i na větve ve větší výšce, doslova protáhnou vaši ruku až o 91 cm, čímž pohodlně provedete řez až ve výšce cca 2,5 m.  Nemusíte proto používat štafle a budete pohodlně pracovat ze země. Nůžky jsou navíc vybaveny šikovným hákem, kterým snadno uvolníte odstřižené větvě z koruny stromu. Baterie 18 V / 5 AH vydrží na jedno nabití až 750 řezů, což je pěkná řádka stromů. Baterii je možné použít i pro další zahradní stroje Kärcher na platformě 18 V. Tyto nůžky se mohou stát důležitým pomocníkem, který vám usnadní řez stromů po celý rok.

Pokud se chcete dozvědět ještě více o pomocnících Kärcher, klikněte na www.karcher.cz nebo www.svetcisteni.cz.

Související příspěvky

Ve vlastním bazénu se můžete vykoupat ještě letos

redakce

Truhlíkům sluší podzimní dekorace

redakce

Výběr skleníku

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.