ZAHRADA

Vylepšete si svoji zahradu ­– základem jsou kvalitní zahradní domky

Češi jsou nejen národ chalupářů, ale i národ zahrádkářů. Své zahrádky milujeme a velkým fenoménem jsou též zahrádkářské kolonie. I se svými zahradními domky.

Zahrádkářské kolonie mají obrovskou tradici a mnohé zahrádky se dědí z generace na generaci. Například v té na pražské Ořechovce již 90 let. Takže zahrádky si již předaly tři generace. Stále častěji v nich však dosluhují stavby, které slouží mnohdy též na občasné přespání, jako úkryt před nepřízní počasí či zázemí pro přípravu jídla. Prostě oázy uprostřed zahrádek. Ty se dnes často z místa, kde si chtěli lidé vypěstovat pár kousků zeleniny a ovoce, proměnily na místa k rekreaci s okrasnou zahradou, kde klidně tráví víkendy nejen prarodiče s vnoučaty, ale i mladé rodiny. Pojďte své zahrádky vybavit lepším zázemím. Novým zahradním domkem i něčím, co potěší ty nejmladší zahradníky.

 

Zahradní domky na české zahrádky

Nejsou určeny jenom do zahrádkářských kolonií, ale přesto. Podívejte se, jak by zahradní domky HEROLD vylepšily právě tu vaši. Malé i větší, tradiční i hypermoderní. V zahrádkářských koloniích bývá mnohdy velikostně omezen půdorys stavby, obvykle na 25 m2. Neplatí to však v každé, případně to zahrádkáři řeší rozdělením pozemku na dva a postavením stavby přes hranici dvou pozemků. Takže běžně dnes v zahrádkářských koloniích najdete i stavby s mnohem větším půdorysem.

 

Malé dřevostavby HEROLD na české chalupy

Ti, co nemají chatku v zahrádkářské kolonii, si obvykle hýčkají své zahrádky na chalupách. Mnohdy však chaloupky neunesou nápory rodinných hostů, nebo máme zájem o specifické stavby. Takovým příkladem je například nářaďový domek. Stará stodola už nestojí a je nutné vymyslet, kam s nářadím, které je zapotřebí bezpečně uzavřít. Potřebujeme proto domky na nářadí. Hledáme místo pro uskladnění dřeva. Taktéž pro bezpečné zaparkování auta tak, aby bylo chráněno před padajícími jablky ze starých jabloní. Rádi bychom si dopřáli komfort sauny i dětem hrací dětské domečky na zahrádce.

 

Dopřejte si milované posezení na zahradě

I zahrady u rodinných domů si zaslouží vylepšit zázemí pro venkovní posezení. Altány a pergoly vytváří příjemná zahradní zátiší pro odpočinek, jídlo pod širým nebem či třeba i poklidnou práci.

Související příspěvky

Čas vodních radovánek se blíží

redakce

Příprava zahrady na chladnější období, na co nezapomenout?

redakce

Kdy je nutné vyměnit písek v pískové filtraci u bazénu?

redakce