ZAHRADA

Vychutnávejte si příjemné chvilky na zahradě, aneb víte, jak správně vybrat zahradní nábytek?

S blížícím se jarem a více než lákavou vidinou příznivějšího počasí začíná spousta z vás přemýšlet o nákupu nového zahradního nábytku, který by vytvořil dokonalou atmosféru a zároveň vám poskytl tolik vytoužený komfort a pohodlí. Dávno odzvonilo dobám, kdy zahradám vládly bílé plastové židle, které v současné době pomalu, ale jistě mizí z většiny pozemků. Požadavky na vhodný nábytek na zahradu se liší, přesto by měl být funkční, praktický, odolný, snadný na údržbu a samozřejmě i oku přitažlivý. Víte, jak máte postupovat při výběru, abyste neudělali chybu?

 

Zahradní nábytek na zahradu i terasu

Zahradní nábytek se v posledních letech stává neodmyslitelnou součástí větších zahrad i menších teras. Zahrada slouží pro chvilky odpočinku, pro příjemné chvíle strávené s rodinou či přáteli, a proto je třeba zamyslet se nad tím, co všechno na své zahradě potřebujete. Řekne-li se relax, většina z vás si představí pohodlné chvíle strávené na zahradě, kdy na sebe necháte sálat příjemné sluneční paprsky a užíváte si na čerstvém vzduchu.

1525-dreveny-ulozny-box-velikost-xl

Dřevo je volba číslo jedna!

Žádná zahrada se zkrátka neobejde bez nábytku ze dřeva. Dřevo je odjakživa považováno za nejoblíbenější a nejvyhledávanější materiál, který působí vkusně i elegantně nemluvě o nezaměnitelné patině, pro kterou je dřevo typické. Chybu neuděláte rozhodnete-li se pro masivní nábytek, který vaše zahradě propůjčí dokonalý a nadčasový vzhled. Masiv je navíc zárukou úctyhodné trvanlivosti, díky které si požitek z nového nábytku budete užívat dlouhá léta!

8265-sevilla-zidle

Vytvořte si ještě pohodlnější chvíle!

Zahradní nábytek je sice základem, od kterého se odvíjí veškeré aktivity, které zde budete provozovat, ovšem chcete-li, aby vaše relaxace či odpočinek dosáhly maxima, zaměřte svou pozornost i na polstry určené na zahradní nábytek. Díky nim bude posezení na čerstvém vzduchu ihned o něco pohodlnější, polstry vám poskytnou dostatečný komfort, po kterém jistě touží každý.

8036-polstry-na-zahradni-lehatka-sleva-vyprodej

O zahradní nábytek je třeba se starat

Zahradní nábytek vám na vaší zahradě bude dělat parádu, bude vám svědomitě sloužit, ale pokud se o něco patřičně nepostaráte, brzy se vytratí jeho pestré barvy. Chcete, aby vám krásný vydržel roky? Pak je třeba, abyste se o něj jak se patří postarali! Ideální volbou jsou ošetřující oleje, které se o stav nábytku pečlivě postarají, jeho látky proniknou hluboko do materiálu a navrátí mu ztracený šmrnc.

7953-pojizdny-skladaci-set-zahradniho-nabytku

 

Související příspěvky

Gril, pec nebo zahradní krb?

redakce

Jak vybrat barevný odstín terasové podlahy

redakce

Proč udržet správné hodnoty pH v bazénu po celou sezónu?

redakce