ZAHRADA

Vaše zahrada se těší na jaro

Jaro je obdobím, kdy se celá příroda začíná probouzet, první teplé paprsky dodávají energii stromům, květinám i trávě. Objevují se první květy, tráva nesměle vystrkuje růžky, stromy začínají pučet, probouzí se hmyz, včelky se rozletí na první návštěvu rozkvetlých stromů. Stejně jako příroda, i my se chystáme na jaro.

Živý plot

Březen je posledním měsícem, kdy je ještě většina rostlin na našich zahradách ve vegetačním klidu. Stihnete tedy ještě upravit a pokrátit váš živý plot. Aku nůžky na živý plot Kärcher HGE 18-45 Battery jsou lehké, váží pouhých 2,7 kg, proto se s nimi jen tak neunavíte. Ostří nůžek je broušeno diamantem pro hladký střih větví.

Tip Kärcher

18 V akumulátorové přístroje na zahradu si nyní můžete pořídit ve verzi bez baterie, protože od 1. 3. do 31. 3. 2021 obdržíte na www.karcher.cz/zahrada nebo u vybraných prodejců při nákupu zahradní techniky Kärcher s označením Battery 18 V z řady Home and Garden sadu baterie 2,5 Ah a rychlonabíječky v hodnotě 2690 Kč za jednu korunu! *
* platí do vyprodání zásob

Detailní práce – tvarování keřů

Nemusíte být žádný sochař, ani nemusíte mít umělecké vlohy abyste dokázali dokonale vytvarovat keře na vaší zahradě.  S dokonalým tvarováním vám pomohou akumulátorové nůžky Kärcher GSH 18-20 Battery  Jsou lehké, kompaktní, výborně sedí v ruce a snadno se s nimi pracuje. Přesným řezem zastřihnete i nejmenší a nejpružnější výhony keřů. Můžete je ale také použít pro začištění trávníku. Díky šroubovacímu systému lehce vyměníte nástavec nůžek na keře za nůžky na trávu. Můžete jimi zkrátit delší zaschlou trávu nebo bylinky.

Stromy

Toto období je vhodné pro prořezání některých ovocných stromů. Mnohdy budete potřebovat razantnější úpravu. S větvemi až o průměru 3 cm si poradí bateriové nůžky na větve Kärcher TLO 18-32 Battery. Pevná, ostrá, dvojitá čepel nůžek odstřihne větev čistě a přesně. Nůžky jsou konstruovány tak, aby s nimi bylo možno dosáhnout i na větve ve větší výšce.  Pomocí háku na nůžkách můžete z koruny stromu snadněji uvolnit uvíznuté odstřižené větve.

Připravte se na trávu

Myslíte si, že na sekačku je ještě brzy? Nenechte se mýlit, je lepší se nachystat, ani se nenadějete a je tu jaro a tráva poroste jako z vody.

Strunová sekačka Kärcher LTR 18-30 Battery disponuje pracovním záběrem 30 cm. Strunovou žací hlavu lze otočit o 180°, takže struna pracuje svisle v optimálním úhlu a vyžíná trávu s maximální přesností. Uživatel má vždy dobrý přehled o své práci a může efektivně upravovat okraje trávníku podél cest nebo např. terasy. Model LTR 18-30 Battery je ideální pro začišťování krajů květinových záhonů a okolí stromů, které během práce chrání sklopným ochranným krytem. Pro vyžínání pod překážkami i zahradními lavičkami lze úhel sklonu hlavy nastavit podle potřeby do tří poloh bez použití nářadí.

Lehká a obratná je aku sekačka Kärcher LMO 18-36 Battery bez námahy poseká i větší travnaté plochy. Snadno s ní můžete manévrovat kolem překážek, má pracovní šířku 36 cm a umí sekat až do krajů. Užitečnou funkcí je možnost nastavení žací výšky ve 4 různých výškách. Trávu můžete sbírat do koše, nebo vybrat funkci mulčování. Chod sekačky je velice tichý, a tak při práci nebudete rušit sousedy.

Přivítejte jaro připraveni.

www.karcher/zahrada, www.svetcisteni.cz

Související příspěvky

Už jste se vybavili na podzimní údržbu zahrady?

redakce

Vytvořte si doma odpovídající relaxační prostor

redakce

Trápí vás zvýšená tvrdost bazénové vody?

redakce