ZAHRADA

Udírna patří do zahrady

Na začátku každé letní sezóny máme spoustu plánů, co je potřeba kolem domu nebo chaty udělat, připravit, vybudovat a vylepšit. Mezi takové plány patří i udírna.

Mít možnost si připravit klobásy, uzené maso a sýry přesně podle svých představ je snem mnoha majitelů rodinných domů i chalup. Vlastní udírna umožní kdykoli vyudit vše, na co máme chuť. Uzení potravin je navíc velmi dobrou formou konzervace, kromě vynikající chuti tak maso i mnohem déle vydrží. Když dojdeme k rozhodnutí, že na stavbu udírny je ten správný čas, je potřeba si vše předem promyslet a nevrhat se bezhlavě do nákupů všeho, co třeba možná ani nebudeme potřebovat. Nejprve si musíme rozmyslet, kde udírna bude umístěna, jak chceme, aby vypadala, co vše od ní očekáváme, jak často bude v provozu a také, jakou využijeme velikost. Do základního vybavení udírny také musíme započítat i udírenský teploměr, vhodná dvířka a popelník. Postavit udírnu svépomocí nemusí být extrémně složité, je však důležité vše řádně naplánovat. T vám pomůže ušetřit práci, čas a také peníze.

Z věcí, které postavíme a vyrobíme sami, máme vždy větší radost, jejich výhodou navíc je i možnost vše si přizpůsobit přesně podle svých potřeb. Připravené slevové sety pro stavbu udíren, ale třeba i grilů nebo ohniště, vyjdou levněji, než kdybyste každou potřebnou věc kupovali zvlášť a navíc si usnadníte práci. Postavit udírnu na své zahradě zvládnete s trochou šikovnosti bez problémů a výsledek vás zaručeně potěší. A odměnou bude, až budete poprvé udit, ochutnávat ještě teplé klobásy a salámy, což bez vlastní udírny nejde. Udírnu můžete používat po celý rok, bez ohledu na počasí a teplotu.

Nebojte se pak při přípravě masa a směsí experimentovat, používat různá koření a ochucovadla, protože právě to je na uzení to nejúžasnější. Možnost zkoušet stále nové chutě a kombinace, hledat ten nejlepší recept na ďábelské klobásy nebo domácí uzený sýr a dělat radost sobě i svým blízkým.

Související příspěvky

Japonský topol do krbu

redakce

Ratanový nábytek v bílé barvě je opravdovou známkou vkusu a elegance

redakce

Novinky v zastínění pro vaši zahradu

redakce