ZAHRADA

Účinnou ochranou před sluncem jsou stínící sítě

Místo těch třicetistupňových veder byste teď ocenili spíš pár deštivých dní? Ale kdeže. Teplé slunečné počasí je skvělé. Dokud tedy nejste nepříjemnému slunečnímu záření vystaveni po dlouhé hodiny. Proti tomu se však dá bojovat. Buď zůstanete doma, nebo se budete pohybovat ve stínu. A ten vám na zahradě zajistí stínící sítě.

Stínící sítě jsou perfektní pro zahrady k rodinným domům, ale používají se i na sportovištích, velmi často například na tenisových hřištích. Umisťují se na ploty, takže kvůli nim nemusíte nic speciálního budovat, ukotvení je snadné, a kdyby vám síť nakonec nevyhovovala, jednoduše ji sundáte. Hodí se však celoročně. Koneckonců i v zimě někdy pálí sluníčko, a když se odráží od bílého sněhu, je to skutečně nepříjemné.

 

Stínící síť není jen proti sluníčku

V prvé řadě vás stínící sítě mají ochránit před slunečním zářením. Ty kvalitní mají až 90% stínivost, takže se otravných slunečních paprsků doopravdy zbavíte. Zvládají toho ale daleko více. Ochrání zahradu také před větrem a prachem z ulice. Vzduch přes ně bez problémů proniká, tak nemusíte mít strach, že byste vytvořili nepropustnou bariéru. Vytvoříte ovšem bariéru proti zvědavým pohledům sousedů, což je nepochybně plus.

 

Řešení na dlouhá léta

Stínící sítě na ploty se vyrábí z polyetylénu, což je činí nejen vodopropustnými, ale také velmi odolnými. Jsou lehké a mají dlouhou životnost. Barvu si zachovávají dlouho, a to i při nepříznivém působení vnějších vlivů. Typicky se vyrábí tmavě zelené, tato přírodní barva se totiž hodí do každé zahrady, zároveň na ní nejsou příliš vidět nečistoty. Je také skvělým řešením, pokud vám ještě příliš nenarostl živý plot.

[creativ_alertbox icon=““ colour=“theme“ custom_colour=““]Tip: Stínící sítě se nepřipevňují pouze na ploty. Lze je využít například i pro zakrytí dětských pískovišť proti psům a kočkám.[/creativ_alertbox]

 

Nakupte u profesionálů

Kvalitní stínící sítě nabízí už dlouhé roky výrobce plachet Plachty Štěpáník. Jejich sítě se na plot přichycují pomocí pevné silonové šňůry. Kratší strany jsou navíc za příplatek schopni olemovat a narazit do nich kovová oka.

Související příspěvky

Už žádné starosti se sadbou díky pěstebnímu stolu

redakce

Perfektná úprava záhrady 365 dní v roku

redakce

Nedejte horku šanci vysušit vaši zahradu

redakce