ZAHRADA

Truhlíkům sluší podzimní dekorace

Ať už se na podzim těšíme nebo ho bereme jen jako nutné zlo, v chladném počasí a plískanicích nám za okny květiny dlouho nevydrží. Můžeme je ale nahradit podzimním aranžmá s nápaditými dekoracemi.

Pomalu si zaslouží zazimovat všechny letničky, které nám dělaly radost po dlouhé měsíce. Muškáty, million bells, surfinie i mnoho dalších musíme z oken sundat, ale pohled na prázdné parapety není nijak utěšující. Tím, že léto končí, ale nemusí naše okna zůstat opuštěná, naopak je můžeme využít k aranžmá s podzimním nádechem. Dřevěné truhlíky se k tomuto období perfektně hodí a do nich můžeme dát květy, které k podzimu patří. Astry, vřes či chryzantémy budou hrdým nástupcem barevných letniček a potěší nás i kolemjdoucí. Nemusí však zůstat osamocené, přidat můžeme různé větvičky se šípky a trnkami, jeřabiny, okrasné dýně nebo dekorativní zápichy, aby byly truhlíky veselé a barevné. S prvními mrazíky pak květiny schováme a prázdná místa doplníme o mech, šišky a větvičky jehličnanů, zkrátka vším, co usínající příroda nabízí.

Druhou možností je univerzální výzdobu dřevěných truhlíků, kterou doplňujeme dle aktuální nálady či svátků a bude nás provázet až do začátku léta, kdy bude opět čas na květiny. Kromě truhlíků můžeme použít i ozdobné mříže za truhlíky, které poskytnou mnohem větší prostor naší fantazii a kreativitě a s výzdobou si tak můžeme opravdu vyhrát nebo zapojit děti či vnoučata. Při správné izolaci a ochraně proti promrznutí nám za oknem vydrží různé vřesovce a vřesy, můžeme je tak využít jako základ pro univerzální aranžmá a měnit jen dekorace. Na podzim dýně a jeřabiny, na advent červené mašle a drobné ozdoby, v lednu a únoru barevné šišky nebo větve jehličnanů a s příchodem jara už nám náladu zlepší narcisy a hyacinty a očekávání Velikonoc.

I když zimu nemusíme mít rádi, podzim k ní patří a s ním i všechny jeho barvy a radosti. Najděte si chvilku na dekoraci parapetů a truhlíků na nich, budou vám dělat radost dlouhé měsíce. A pokud žádné nemáte, na www.vladeko.cz najdete velký výběr krásných dřevěných truhlíků i mnoho dalšího pro váš krásný domov.

Související příspěvky

Zahradní jezírko se stane okrasou každé zahrady

redakce

Myslíte při zařizování zahrad i na děti?

redakce

Pořiďte si pro vaši zahradu automatický zavlažovací systém!

redakce