ZAHRADA

Trápí vás zvýšená tvrdost bazénové vody?

Pokud se voda, kterou používáte k napouštění Vašeho bazénu, vyznačuje zvýšenou tvrdostí, pravděpodobně si toho při provozu bazénu všimnete i prostým okem. Vyšší pravděpodobnost výskytu vody se zvýšenou tvrdostí hrozí, jestliže bazén napouštíte vodou z vlastního vrtu či studny. Pokud používáte vodu z vodovodního řádu, s tímto problémem se většinou nebudete muset potýkat, protože vodárny ve svých úpravnách případnou zvýšenou tvrdost vody eliminují. Tento ukazatel kvality vody způsobuje uživatelům bazénů problémy hlavně při prvním napouštění bazénu při zahájení koupací sezóny a při jakémkoliv rozsáhlejším dopouštění objemu bazénu v průběhu koupacího období.

 

Jak poznáte, že se problematika vody se zvýšenou tvrdostí týká i Vás?

Pojem zvýšená tvrdost vody obecně znamená, že voda obsahuje – obvykle díky svému geologickému původu – vyšší koncentrace iontů. Problémy v bazénovém provozu působí z tohoto pohledu hlavně vysoké obsahy vápníku a hořčíku. Za určitých podmínek se na bazénových stěnách a příslušenství mohou objevit inkrusty solí těchto prvků. Voda ztrácí svou průzračnost, vzniká mléčně bílý zákal. Mění se rovnováha jednotlivých iontů v bazénové vodě a přípravky bazénové chemie, dávkované k úpravě vody, nemusejí za těchto podmínek optimálně fungovat. Úprava bazénové vody je složitý proces a nelze jí podceňovat. Její jednotlivé kroky mají díky probíhajícím reakcím v bazénové vodě předepsanou návaznost. Úprava tvrdosti bazénové vody je jedním z prvních procesů, bez kterého se nepohneme dále v čištění.

 

Fungují opravdu všechny prostředky na trhu bazénové chemie?

Zda vůbec bude konkrétní přípravek, určený k optimalizaci tvrdosti bazénové vody, fungovat, závisí především na jeho složení, obsahu účinné látky a dodržování výrobnímu postupu. Prostředků na snížení tvrdosti se na našem trhu objevuje mnoho, stejně jako i výrobců těchto bazénových chemií. Jen málokterý výrobek ovšem dosahuje takových kvalit, jako bazénová chemie PWS. Ta byla vyvinuta na základě dlouholetého testování a dosahuje opravdu vynikajících výsledků ve všech jejích kategoriích. Výjimkou samozřejmě není ani PWS snížení tvrdosti. Tento přípravek je pro Vás k dispozici v různě velkých baleních..

 

Detailní informace o bazénové chemii PWS a kompletní sortiment produktů naleznete na eshop.techneco.eu.

 

Související příspěvky

Zahradí nábytek, který odolá i náporu nepříznivého počasí

redakce

Kde vybrat markýzy evropské kvality?

redakce

Dodejte letos zahradě dokonalý vzhled díky zahradnímu jezírku

redakce