Search

Sen o vlastním bazénu se mění v realitu

Skočit si do vlastního bazénu je obzvláště ve dnech, kdy teploty atakují třicítky, sen snad každého, kdo netrpí nedokrvováním končetin a i v létě mu je zima. Toto přání přitom už není tak nerealizovatelné, jak tomu bývalo kdysi, kdy bazény byly dominantou jen horních deseti tisíc.

Naopak. Bazén si dnes může dovolit téměř každý, kdo disponuje vhodným prostorem a dostatečným množstvím energie a prostředků se o něj starat. Nabídka trhu je dnes opravdu bohatá. Bazén můžete mít přelivový, skimmerový, laminátový či foliový. V každém případě doporučujeme obrátit se na renomovaného výrobce a na vybavení bazénu nešetřit. Jedině takový vás ve výsledku bude těšit, ne děsit. Mezi nejkvalitnější na trhu každopádně patří bazény společnosti Albixon. Projděte si jejich nabídku a uděláte si obrázek o tom, jaké vlastně máte možnosti. Výběr konkrétního modelu stejně jako jeho umístění pak v každém případě konzultujte s odborníky.

 

Bazénová filtrace

Žádný bazén se neobejde bez výkonné bazénové filtrace, jež, jak název napovídá, slouží k filtrování tedy čištění vody. Zřejmě vás nemusíme upozorňovat, že výkonnost filtrace by měla být adekvátní velikosti, a tedy objemu filtrované vody v bazénu. Čím větší bazén a větší množství vody v něm, tím bude zapotřebí vyšší výkonnost filtrace. Její princip je jednoduchý. Filtrační systém zachytí nečistoty a zpět do vody vrátí jen čistou vodu.

 

Bazénový vysavač

K odstraňování na dně bazénu usazených nečistot potom slouží bazénový vysavač. Majitelé menších bazénů si zřejmě vystačí s ručním, na čištění větších ploch doporučujeme vysavače poloautomatické či přímo automatické. Ty totiž veškerou práci odvedou za vás. Naprosto unikátní jsou vysavače robotické.

 

Bazénové čerpadlo

Pokud se budete chtít koupat celoročně a neklepat při tom zuby, bude u vás zřejmě na pořadu dne bazénové čerpadlo, které vám vodu i v listopadu ohřeje na příjemnou teplotu. V tom případě zvažte i pořízení zastřešení. Všechna zařízení doporučujeme vybírat s renomovanými odborníky. Velmi výhodně jsou v tomto smyslu tzv. Quattro sety od Albixonu, v rámci kterých dostanete bazén s komplexní výbavou zahrnující i zastřešení, technologickou šachtu a nezbytné bazénové příslušenství.

 

Péče o vodu v bazénu

A pak nastane nejnáročnější úkol v podobě pečlivé péče o vodu v bazénu. V první řadě musíte udržovat správnou hodnotu pH, jež nesmí být ani příliš vysoké, ani příliš nízké. K tomu vám poslouží speciální testery na měření pH bazénové vody. Pokud hodnoty ukazují nízké pH, bude zapotřebí jej zvýšit, v opačném případě snížit. V případě snížené kvality vody, ke které obzvláště v současném bouřkovém počasí dochází poměrně často, následuje aplikace různé bazénové chemie, ať již na bázi chloru či bezchlorové. To už je však téma na další obšírnější článek.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *