ZAHRADA

Samozavlažovací truhlíky pro snadnější pěstování

Pěstování bylinek má v naší krajině již stabilně vytvořenou tradici. Hlavní výhoda spočívá v naprosté flexibilitě a možnostech. Pro bylinky nemusíte zrovna kupovat celou předzahrádku nebo prosit své známé, aby vám vyčlenili malý kousek půdy na svém pozemku. Bohatě vám postačí okenní parapet nebo místo v interiéru, které má dostatek světla. Společnost Plastia vznikla již v letech 1993 a nyní je předním výrobcem samozavlažovacích truhlíků s kladeným důrazem na výsledný design. Samozavlažovací truhlíky v sobě ukrývají důmyslný systém, který usnadňuje péči. Již se nebudete muset strachovat z kontroly pravidelné zálivky, ale pouze těšit z postupného růstu vašich bylinek a dalších květin.

01

Jak pěstovat bylinky

Samozavlažovací truhlíky společnosti Plastia jsou pro pěstování bylinek přímo předurčené. Vybrat si můžete jeden ze čtyř druhů. Výběrem vhodného truhlíku to však nekončí. Bylinky potřebují ke svému růstu i optimální zeminu. V tomto ohledu zapomeňte na těžké jílovité půdy a poskytněte jim spíše substrát skládající se z kompostu, písku a mírně zásadité zeminy.

Právě v takových podmínkách se vašim bylinkám bude dařit úplně nejvíce. Určitě se vyvarujte rašeliny, která půdu mírně okyseluje. Pokud stále tápete nad vhodnou zeminou, zajděte si k babičce na zahrádku nebo podnikněte procházku za město a naberte si jí trochu na kraji pole.

barvy-30

Péče o bylinky v samozavlažovacím truhlíku

Bylinky pro svůj růst potřebují světlo. To jim dopřejete výběrem vhodného místa. Stejně tak potřebují pravidelnou a dostatečnou zálivku. Samozavlažovací truhlíky jim vodu obstarají i v dobách největšího tepla. Každý truhlík má svůj zásobník na vodu, odkud rostliny mohou odčerpávat tekutinu.

Tento typ truhlíku se hodí zejména pro ty, kteří nemají čas chodit několikrát denně kontrolovat vodu v květináčích nebo chtějí bylinky pěstovat například na chatě. Vytvořte pro své bylinky ideální podmínky k růstu společně s výrobcem Plastia.

berberis-02_559x559

Související příspěvky

Bazénová filtrace: Výběr a návod k použití

redakce

Zahradní bazén Vám zajistí zaslouženou rekreaci v letním období

redakce

Moderní betonové ploty jsou přitažlivé, odolné a rychle postavené!

redakce