Search

Proč trávit čas na zahradě

Studie prokázaly, že čas strávený venku v přírodě je pro nás velmi prospěšný. V dnešní době trávíme hodně času s moderními technologiemi zavření za čtyřmi stěnami a velmi málo času jsme venku. Totéž platí pro naše děti. Záplava výzkumů ukazuje, že trávení času v přírodě s sebou nese značné přínosy pro naše tělo i mysl.

Pokud se vám nechce chodit na turistické pochody nebo někam daleko na výlety, případně pokud na to nemáte čas, můžete využít čas venku jinak. Například stačí, když vyjdete na zahradu. Kdokoliv může využít svůj čas prací nebo procházkou v zahradě – třeba sekáním trávníku, pěstováním zeleniny nebo sezením na houpačce a obdivováním okolní zeleň. Vytáhněte zahradní slunečníky a pojďte si vychutnávat krásy přírody.

 

Je to skvělý trénink

Když pracujete v zahradě, aktivuje se zatížení různých svalových skupin, ať už jsou to svaly vašich rukou nebo ramen při kopání, nohy při tlačení sekačky na trávu nebo prsty a zápěstí při sázení rostlin. Nošení plevelu do kompostu nebo konví plných vody na zalévání se podobá zvedání závaží v tělocvičně.

 

Trávení času na zahradě zmírňuje stres

Zaměření se na daný úkol, ať už je to výsadba, kopání či štěpení dřeva, vyžaduje koncentraci. Automaticky zapomenete na vaše starosti a špatnou náladu, protože zahradničení je docela náročné nejen pro naše tělo, ale i pro náš mozek. Dobrý tip: nechte telefon doma a užívejte si ticho.

 

Relax a dobré jídlo

Když poprvé vytáhnete na jaře gril, je to jako oficiální konec zimy. Vůně grilování jakoby přivolávala delší dny a čas strávený venku. Proto by v žádném domě neměly chybět zahradní grily. Využijte tuto sezónu a zásobte se nápady a nástroji, které vám pomohou učinit z grilování zážitek a zjednoduší ho tak, abyste se mohli při této činnosti více bavit. Určitě se vám bude hodit grilovací nářadí. Opékání hamburgerů nebo obracení kuřecího masa, mořských plodů nebo steaků v pravý čas je umění. Správné grilovací nástroje vám s tím mohou pomoci. Vyzkoušejte nelepivé grilovací nástroje. Vaše jídlo tak snadno otočíte bez starostí s tím, že se přilepí.

Po dobrém jídle naše tělo vyžaduje pohyb. Vždyť nikdo nechce přibrat a už vůbec ne přes letní sezónu. Slyšeli jste už pojem inline brusle? Jsou to kolečkové brusle, které mají kolečka seřazeny v jedné řadě. Bruslení je jedním z nejlepších typů pohybu pro hubnutí. Je dokonce lepší než běh, protože šetří klouby. Kromě toho posiluje kondici a pomáhá při ztrátě nadbytečných kilogramů.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *