ZAHRADA

Proč byste měli přemýšlet o zastřešení vašeho bazénu a jaký druh vybrat?

Rozhodli jste se ke svému rodinnému domu nechat postavit zapuštěný bazén a už se těšíte, až přijde teplé počasí a vy si je zase budete moci naplno užívat? Máte bazén bez zastřešení a přemýšlíte, zda by vám tato konstrukce přinesla nějaké výhody ve využívání bazénu? Kvalitní zastřešení bazénů dokáže přinést jeho uživatelům mnoho výhod. Jaké to jsou a jaké druhy zastřešení vybírat? Na to se nyní podíváme detailněji.

 

Hlavní přednosti zastřešení

Hlavní předností zastřešení bazénů je hned několik. Především se jedná o prodloužení koupací sezony. Voda v bazénu se pod střechou rychleji ohřívá, ale zároveň nechladne tak rychle, jako když je bazén otevřený. Můžete se koupat od dubna do října. Jaké další přednosti zastřešení má?

  • Bezpečí. Zejména rodiče malých dětí ocení zastřešení bazénu pomocí pevných konstrukcí. Zamezíte tak riziku náhlého pádu dítěte do bazénu při chvilce nepozornosti.
  • Méně starostí s nepořádkem. Do otevřených bazénů neustále padá prach, pyly, suchá tráva, listí a další venkovní nečistoty. Je třeba bazén neustále čistit a upravovat hodnoty pH a množství chloru.
  • Do bazénu také neprší. Dešťová voda mění hodnoty pH v bazénu a čím více prší do bazénu, tím více peněz musíte utratit za bazénovou chemii.
  • Můžete se koupat za jakéhokoliv počasí. I když budou venku padat kroupy, stačí zatáhnout střechu.

image

 

Na co si dát pozor

V současnosti můžete v oblasti zastřešení bazénů najít na trhu několik druhů a možností. Jak mezi nimi poznat rozdíl, jaké jsou možnosti a na co si dát pozor? Na odpovědi na tyto otázky jsme si zašli k odborníkovi, společnosti Rentmil, jedné z nejspolehlivějších společností specializovaných na výrobu bazénů a bazénového zastřešení. Nejoblíbenější druhy zastřešení jsou pojízdné v kolejnicích, kdy se jednotlivé díly do sebe zasouvají. Díly mohou mít půlkulatý tvar nebo tvar lomeného oblouku. Dvířka do zastřešení mohou být instalována z boční strany i v čele zastřešení. Vhodnější variantou jsou dvířka z boku. Důležitá je i kvalita kolejnic, ve kterých se jednotlivé díly pohybují. Vhodnou volbou jsou pochozí kolejnice. Výplně zastřešení jedině z kvalitního polykarbonátu. Tento odolný materiál proti působení času a UV záření může být v čirém provedení, kouřovém nebo barevném. Na rámy konstrukce jsou ideálními materiály eloxovaný hliník nebo bronz. Další rady v oblasti bazénů a zastřešení najdete ZDE.

Související příspěvky

Nadzemní plastové bazény těch nejlepších kvalit

redakce

Grilování na zahradě s přáteli s Barbecook

redakce

Kompostér vám pomůže naložit s bioodpadem

redakce

1 komentář

Ventil 24. 4. 2019 at 12:04

Zastřešili jsme bazén a je pravda, že vodu není třeba tolik udržovat a samotnou střechu vždycky opláchnem hadicí, když myjeme auto. Pořizovali jsme od http://www.zastresenilevne.cz

Diskuze je uzavřena.