ZAHRADA

Přírodní dřevo! Ještě stále ideální materiál pro realizace teras!

Terasy jsou u rodinných domů v současnosti velmi žádaným prvkem. Moderní architektonické trendy terasy často využívají a přední architekti se při návrhu novostaveb rodinných domů snaží terasu vždy vhodně zakomponovat do návrhu. Také u starších rodinných domů jsou terasy dodatečně realizovány. Nabízí venkovní prostor k posezení přímo u domu. V současné době je pro realizaci teras vyvinuto hned několik technologií výstavby s různými materiály. I přes neustálý vývoj moderních materiálů stále v oblibě vedou dřevěné terasy z masivu. Proč právě dřevo.

 

Jedinečný design, který se hodí k domu i na zahradu

Zřejmě největší předností dřeva je jeho přírodní design a přirozená elegance. Čistý vzhled masivního dřeva neuškodí vzhledu žádného domu ani zahradě. Některé moderní materiály, jako například dřevoplastová prkna se sice snaží dřevěný design imitovat velmi věrohodně, ale těmto materiálům zase chybí vlastnosti, které nabízí dřevo.

 

Vlastnosti dřeva, které na terasách oceníte?

Dřevo má několik unikátních vlastností, kterých jiné materiály dosáhnout nemohou. Pokud se ještě zaměříme na vzhled, tak dřevo dokáže pozitivně působit na naší mysl. Navozuje příjemnou, uklidňující a hřejivou atmosféru. Terasy se tak velmi snadno stanou relaxačním koutkem, na kterém si po těžkém pracovním dni dokážete odpočinout. Dalšími přednostmi je pak pevnost dřeva, odolnost vůči působení vnějších vlivů, snadná údržba a možnost renovace při poškození. Pokud dojde k poškození keramické dlažby nebo dřevoplastových prken, je nutná jejich výměna. Dřevěné terasy je možné renovovat a opravovat pokud by došlo k jejich poškození.

terasa2

Vybírejte ty správné druhy dřeva

Pokud se budete rozhodovat pro dřevěnou terasu, je velmi důležitá vybrat správný druh dřeviny, ze které bude vyrobena. Ne všechny druhy dřevin mají pro terasu ideální vlastnosti. Obecně platí, že na výstavbu teras je vhodné vybírat tvrdší druhy dřevin, které dokáží lépe odolávat působení vnějších vlivů i poškození. Terasy ze smrku nebo borovice budou mít odolnost jen minimální. Už po krátkém čase se opotřebují, často se odštípnou a ztrácí vlastnosti. Tuzemské dřeviny obecně nemají takové vlastnosti, aby byly považovány za ideální materiál na realizaci teras.

 

Zaměřte se na exotické dřeviny

Pokud chcete najít ideální dřeviny pro realizaci dřevěné terasy, musíte hledat trochu dále v exotických krajinách. Exotické dřeviny jsou totiž ideálním druhem. Oproti tuzemským dřevinám mají mnohem větší hustotu. Větší hustota znamená větší odolnost proti poškození, vyšší odolnost proti vlhkosti i proti ztrátě vlastností následkem UV záření a ostatních vnějších vlivů. I na našem trhu se dají v této oblasti najít specializovaní prodejci.

 

Jedním z největších je Dřevo-spektrum s.r.o.

Specializovaných firem na dřevěné terasy z exotických dřevin na našem trhu není mnoho, ale najít se dají. Příkladem může být společnost Dřevo-spektrum s.r.o. Ta má ve své nabídce dřevěné terasy ze speciálních exotických druhů dřevin, které vynikají nadstandardní odolností a také zcela unikátní kresbou a barvou dřeva. Jaké druhy teras lze najít v nabídce?

  • Dřevěné terasy Bangkirai
  • Dřevěné terasy Massaranduba
  • Dřevěné terasy Modřín sibiřský
  • Dřevěné terasy Garapa

Kompletní nabídku naleznete na www.drevo-spektrum.cz

 

Související příspěvky

Pily STIHL – to nejlepší pro les i zahradu

redakce

Kde vybrat markýzy evropské kvality?

redakce

Jak často filtrovat bazén?

redakce