ZAHRADA

Přemýšlíte, jak si zejména přes léto ulehčit zalévání zahrady?

Nastává horko, a proto vás zahrada přímo potřebuje! Květiny, keře i rostliny s plody volají „ pít“ a někdy, když je to léto, si říkáte, že byste možná ocenili trochu více času pro sebe a pohodu. A někdy prostě jen chcete pečovat o zahradu, protože o ní pečovat chcete a ne protože musíte. A nebo prostě máte rádi pěknou zahradu, ale péče o ní pro vás není takovým potěšením, jako pro jiné zahrádkáře. Takže kde si zejména během léta ulehčit, a to doslova?

Zahradní čerpadlo je zejména v období sucha nedocenitelný pomocník. Protože místo těžkých konví, nám stačí toto zařízení ponořit do retenční nádrže, sudu či jezírka a pak na druhém konci hadice se postarat o to, aby zahrada dostala svou vláhu. Je to skutečně praktické zejména během léta, kdy je během vln horka a sucha potřeba zavélat častěji a více. Kytičky, rostlinky a dokonce i skalky sosají, co se do nich vejde. Ovšem bateriové čerpadlo dává slovu zalévání, zase trochu větší rozměr.

Vodu na všechna potřebná místa na zahradě rozvedete pomocí bateriového sudového čerpadla Kärcher BP 2.000-18 Barrel. Sud s vodou můžete mít klidně umístěn v místech bez elektřiny, protože tohle nové čerpadlo je poháněno 18 V Li-Ion baterií kompatibilní s 18 V Kärcher platformou, a není tudíž závislé na přívodu el. proudu. Při větší spotřebě vody pak jen jednoduše čerpadlo přendáte do dalšího sudu či nádrže a je vyřešeno. Průtok činní 2000 l za hodinu.  Přímo na čerpadlo pak můžete napojit hadici s postřikovačem a pohodlně zavlažovat.

Sudové čerpadlo lze umístit do jakéhokoli sudu, barelu nebo nadzemní nádrže díky jeho úzkému tělu a flexibilnímu uchycení. Navíc je zařízení opravdu lehké, takže je ideální i pro převoz na chalupu či častou manipulaci.  Pod průhledným krytem lze průběžně kontrolovat zbývající čas výdrže baterie. Jelikož dešťovka není vždy čirá, ale mohou do ní napadat nečistoty jako je mech, listí či řasy. Proto je čerpadlo vybaveno integrovaným předfiltrem zabraňujícím ucpání. Čerpadlo je navíc vybavenou i nadproudovou ochranou, takže při zablokování je chráněno proti poškození. A jeho baterii můžete využít do dalších 13 pomocníků Kärcher.

www.karcher.cz    www.svetcisteni.cz

Související příspěvky

Se zazimováním bazénu už není radno otálet!

redakce

Udržujte vodu v bazénu čistou a průzračnou

redakce

Stavíme krb aneb malý průvodce žárovými maltami

redakce

2 x komentováno

Eva 11. 8. 2022 at 13:38

Máte doma také kapkovou závlahu a nebo ještě jedete starou školu a chodíte jenom s konvicí v ruce? Já vím že to není vhodné na úplně všechny typy zeleně, ale kdo asi tak doma pěstuje nějaké bylinky na ploše 50x100m aby si to nemohl dovolit, že? To je dle mě naprosto normální .

Věra 25. 10. 2022 at 6:22

Já přemýšlím o tom, kolik vody bude potřeba na chod jezírkového čerpadla. Dokážete si u dobře postaveného jezera vůbec představit nějaké ušlé ztráty a nebo když bude kvalitní fólie, tak to všechno zvládneme v pořádku? Víte, je náročné období a nechci si někde půjčovat. Při těch cenách za vodu i hypo..

Diskuze je uzavřena.