ZAHRADA

Plastový versus dřevěný plot. Který vybrat?

Vybíráte plot k vašemu pozemku a přemýšlíte, jestli zvolit plastovou nebo dřevěnou variantu? Který materiál se lépe udržuje a který více vydrží? Připravili jsme pro vás porovnání obou materiálů, abychom vám výběr usnadnili.

 

S údržbou nebo bez údržby?

V první řadě se musíte rozhodnout, jestli máte čas a chuť plot pravidelně udržovat nebo patříte spíše mezi pohodlné typy. To je totiž hlavní rozdíl mezi oběma materiály. Pokud sázíte na dřevo, připravte se na to, že budete muset plot každé dva roky znovu ošetřovat a natírat. A to není zrovna jednoduchá práce, než plot rozeberete, zbavíte starého nátěru, natřete a zase složíte…

Plastové ploty jsou bezúdržbové a díky UV stabilizátorům neblednou, ani když jsou dlouhodobě vystavované UV záření. Pokud se o plot nechcete starat, volte raději plastový.

 

Jak dlouho vydrží plastový plot?

Plastovým plotům díky unikátnímu složení neškodí sluneční paprsky, vítr, déšť ani mráz. A díky barevné stálosti vypadají pořád stejně. Plastové plaňky jsou z tvrzeného PVC a každý podélník je vyztužený jeklem, díky čemuž jsou vysoce odolné proti mechanickému poškození. Plot vám tedy bude sloužit několik desetiletí, bez toho, aniž byste pro něj museli udělat více, než ho občas opláchnout zahradní hadicí.

 

Je možné, aby vypadal jako dřevěný?

Pokud chcete využívat výhod plastového plotu a zároveň preferujete dřevo, nemusíte zoufat. Plastové profily se vyrábí i v dřevodekorech. Jejich nabídku naleznete na e-shopu plotypalubky.cz . A od dřeva jsou k nerozeznání. Možností je ale více, svůj domov můžete zkrášlit také plotem v pastelových či metalických barvách.

 

Není plastový plot jako plastový plot

Jednotlivé plastové ploty se od sebe liší kvalitou. Nenechte se proto nalákat příliš nízkou cenou, která znamená jediné – výrobek je z nekvalitního granulátu a recyklátů, který si o UV stabilizaci a mechanické odolnosti může nechat jen zdát. Vždy si proto zjistěte, z čeho je plot vyrobený a odkud se dováží a raději vsaďte na prověřeného českého výrobce. Ať vám plot dělá radost co nejdelší dobu.

Související příspěvky

Zahradní krb se staví jako stavebnice

redakce

Harmonická zahrada: tušíte, kde v ní načerpat energii?

redakce

EKOPLAST TELČ – záruka kvality

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.