ZAHRADA

Pily STIHL – to nejlepší pro les i zahradu

Chlap a motorová pila. Dvě věci, které neodmyslitelně patří k sobě. Motorovka je něco, co se dá dobře využít jak pro kácení stromů, tak ale i pro ořezávání větví, či k přípravě dřeva. A pro pořádnou práci je potřeba kvalitní pila. Na co je třeba při její koupi zaměřit?

Parametry

Před koupí motorové pily je třeba si ujasnit, na co přesně jí budete využívat. Pila pro občasnou úpravu větví na zahradě nemusí mít takový výkon jako ta, kterou potřebujete na kácení vzrostlých stromů. Výkon motoru a jeho kvalita je nejdůležitější parametr při koupi. Při práci v lese Vám nejlépe poslouží benzinová pila se spalovacím motorem, zatímco na zahradě Vám možná postačí motor elektrický, jelikož v blízkosti domu se dá připojit k elektrické síti.

Dalším velmi důležitým kritériem je její hmotnost. Pokud je pila příliš těžká, bude se Vám s ní špatně pracovat. V dnešní době není problém sehnat pilu s ergonomickým úchopem, který Vám také práci zlehčí. Taktéž je důležitá délka samotné lišty – pro kácení stromů je třeba delší lišta, která by Vám při úpravě větví v sadu mohla překážet. Je třeba, aby pila měla ten správný poměr výkonu a délky lišty, jinak se může při kácení zaseknout a rychleji se tak zničí.

Kvalita a technologie

Německá značka pil STIHL je známá svou kvalitou a skoro stoletou tradicí. Byla založena v roce 1926 a od té doby se zaměřuje na vývoj a prodej pil. Firma STIHL dokazuje, že na motorových pilách je stále co vylepšovat a proto představuje inovativní technologie, jako například model MS 500i, tedy první motorovou pilu s elektronicky řízeným vstřikováním.  Díky skvělému dávkování paliva, které řídí speciální senzory tak pila může dosáhnout skvělého výkonu 5 kW i při hmotnosti pouhých 6,2 kg. Také je díky této technologii lehce nastartovatelná za každé teploty a bez omezení ve vysokých nadmořských výškách. Zkrátka vše, co si můžete přát.

Související příspěvky

Přemýšlíte o letním koupání ve vlastním bazénu?

redakce

Používáte pro údržbu bazénové vody mnoho přípravků? A řekli by jste, že by stačila jedna tableta?

redakce

Novinky v zastínění pro vaši zahradu

redakce