ZAHRADA

Pergola nesmí chybět u žádného domu

Pergola umí vykouzlit zastíněný prostor u každého domu, takže vás nebudou sužovat sluneční paprsky ani vám nebudou vadit kapky deště. Nejde ovšem jen o to vybrat si nějaký přístřešek. Víte, co navíc můžou nabídnout takzvané pergoly bioklimatické?

Výhody bioklimatické pergoly

Pergoly jsou útočištěm, když potřebujete soukromí, stín, zároveň poskytnou zázemí v případě veder, deště nebo si zde pohovíte večer. Když si budete vybírat pergolu, už nejde pouze o design, ale také o funkčnost. Znáte bioklimatické pergoly? Toto zastřešení s odvodem vody má regulovatelnou ventilaci, přístřešek totiž disponuje otočnými lamelami, které se mechanicky otáčí a umožňují odvětrávat prostor pod pergolou. V podstatě tedy fungují jako žaluzie. Můžete si libovolně nastavit proudění vzduchu tak, jak vám to je příjemné.

Proč jsou pergoly oblíbené?

Výhodou pergol je dlouhá životnost, materiál nerezaví a nevyžaduje speciální péči, jsou tedy nenáročné na údržbu. Jsou opravdu odolné, ustojí nejen déšť nebo sníh, odolají rovněž silnému větru (117 km/h), konstrukce má nepromokavé, třívrstvé PVC s hliníkovými profily, ty taktéž nevyžadují složitou údržbu. Pergola se navíc pohodlně ovládá motorem na dálkové ovládání, rozhodně nebudete muset nikde lézt. Navíc si ji můžete vyšperkovat. Lze instalovat LED osvětlení, takže si užijete svůj čas pod přístřeškem v jakoukoliv denní i noční dobu. Intenzita světla se rovněž ovládá dálkovým ovládáním. A lamely mají navíc senzor, tudíž když začne pršet, lamely se automaticky zavřou. Chráněni jste i z boku, kde je roletové krytí, tím pádem paprsky, hmyz, vítr nebo i zvídavé pohledy sousedů si na vás nepřijdou. Všechny mechanismy jsou chráněné, takže se nemusíte bát poškození. Podívejte se na nabídku firmy Albixon, kde vám poradí a zkonstruují pergolu na míru.

Související příspěvky

Trendy v oblasti zahradního nábytku

redakce

Trápí vás nepořádek? Nemusí…

redakce

Unikátní bezúdržbové chodníky a obrubníky

redakce