ZAHRADA

Pergola, co v zimě ochrání před deštěm a sněhem, v létě před parným sluncem

Pergola byla dlouhá léta spojována pouze s letním posezením na zahradě. S postupem času a vyvíjejícími se technologiemi je však v dnešní době možné využít ji pro mnoho praktických účelů, navíc je možné postavit ji jak přímo u domu, tak i kdekoliv volně na zahradně. Okna JIS, společnost pohybující se na trhu již více než 30 let, se zabývá výrobou dveří, dodávkou oken a v neposlední řadě nabízí pergoly z hliníkového profilu. Jaké má taková pergola možnosti a k čemu je možné využívat ji?

Vlastnosti hliníkové pergoly

Pergola JIS, vyrobena z pevné hliníkové konstrukce, je velmi odolná a hravě ustojí silnější vítr i nepříznivé vlivy počasí. Péče o hliníkovou pergolu je minimální, konstrukci není nutné nijakým způsobem obrušovat nebo natírat. Zastřešení je možné řešit pomocí skla nebo polykarbonátu. Pergola nemusí chránit pouze z vrchu, ale také z bočních stran, a to díky ZIP screenu – hliníkovému systému pro rychlé zastínění jedné nebo více částí pergoly. ZIP screen je snadno a rychle ovladatelný za pomoci motorického pohonu.

K čemu je možné pergolu využívat

Jako první nás velmi pravděpodobně napadne, že pod pergolu umístíte zahradní nábytek, ozdobíte ji květinami a vytvoříte příjemné prostředí pro posezení. To je samozřejmě možné, v létě ji krom jiného můžete využívat také jako vhodný prostor k sušení prádla, na které nebude pařit přímé slunce. Zázemí zde mohou naleznout také domácí mazlíčci, kteří se budou schovávat ať už před sluncem, nebo před deštěm.

Pergola může dále sloužit pro zaparkování auta, motorky nebo třeba kol. Výstavba pergoly je levnější v porovnání s výstavbou cihlové garáže, na kterou navíc nemusíte v blízkém okolí domu nalézt dostatek místa.

Nemusíte kupovat zajíce v pytli, prohlédněte si recenze již realizovaných zakázek od spokojených zákazníků a sjednejte si schůzku, kde nám sdělíte své požadavky.

Související příspěvky

Při realizaci vlastní vrtané studny nemusíte nutně napřed získat stavební povolení

redakce

Venkovní osvětlení od výrobce Searchlight

redakce

Jak by měla vypadat kvalitní dřevěná pergola

redakce