ZAHRADA

Neukládejte zahradní nářadí a techniku do garáží a sklepů. Pořiďte jim vlastní domek!

Každý majitel rodinného domku se zahradou musí mít velké množství zahradního nářadí a náčiní a chybět by nemělo ani několik druhů zahradní techniky. Zejména před začátkem zimy je nutné vyřešit jeden zásadní problém – kam veškeré vybavení uskladnit. Nejčastější volbou majitelů jsou garáže nebo sklepy. Uskladněním vybavení do sklepů a garáží se ale připravujete o velkou část místa, které by šlo využít jinak. Celou zimu bude zahradní nářadí a technika ve sklepě a garáži překážet. Situace ale lze vyřešit velmi snadno. Na uskladnění zahradní výbavy pořídíte vlastní domek.

Jaký domek zvolit?

Malý zahradní domek je pro uskladnění zahradního vybavení na zimu ideálním řešením. Jaký domek ale vybrat? I když je zima skoro za rohem, ukvapená a nepromyšlená řešení by mohla mít špatný dopad na vzhled zahrady. Základní možnosti jsou čtyři.

První možností je výstavba zděného zahradního domku z cihel. Realizace zděné stavby je ale nákladná časově i finančně. Zděné domky potřebují vytvoření opravdu masivní základové desky a celý proces výstavby je zdlouhavý. Navíc by stavba neměla probíhat v mrazivých teplotách.

 naradovy-domek-Kevin_EKO-300x200-2-1418913067

Druhou variantou jsou plechové domky. Ty byly oblíbené převážně před několika lety, ale jejich obliba v současnosti upadá. Jedná se o poměrně levnou a rychlou variantu vytvoření vlastního prostoru pro zahradní vybavení, ale má i své nedostatky. A ty jsou především v eleganci. Plechové domky mohou zkazit vzhled celé zahrady.

Jako třetí varianta jsou tu domky z dřevotřískových desek. Ty mohou mít velmi elegantní podobu a prakticky jakýkoliv tvar. Dřevotřískové desky ale mají tu vlastnost, že absorbují vlhkost, která postupně ničí jejich strukturu. Na desky je zapotřebí ještě udělat z vnější strany jednu vrchní vrstvu, což znamená další výdaje.

Nejlepším řešením jsou dřevěné domky na nářadí z masivního dřeva. Domky z masivního dřeva mají přirozenou eleganci materiálu a hodí se na všechny druhy zahrad. Masivní konstrukce jsou pevné a odolné proti působení vnějších vlivů i mrazu. Pokud se obrátíte na specializovaného výrobce těchto domků, dostanete na výběr z velkého množství tradičních i moderních variant provedení zahradního domku přesně podole vašich představ.

 naradovy-domek-Kevin-300x200-5-1418914799

Takového specialistu najdete například na www.domky-delta.cz.

Související příspěvky

Betonový plot – praktický i okrasný

redakce

Novinka WPC – WOODPLASTIC: Terasy MAX aneb extra široká prkna se stávají hitem sezóny

redakce

Plastový versus dřevěný plot. Který vybrat?

redakce