ZAHRADA

Návrhy a realizace zahrad

Uvažujete, jak vytvořit zahradu svých snů? Zkuste nás kontaktovat a nechat vše na nás. Zavolejte nebo jen napište krátký e-mail a my Vás navštívíme!

Domluvíme se na návštěvě Vaší zahrady, sdělíte nám Vaše představy, požadavky na využití zahrady, na údržbu a my navrhneme řešení. Cena
realizace se odvíjí od nároků zákazníka. Vypracujeme pro Vás maximální a minimální finanční variantu. Vybereme ze širokého spektra materiálů, stáří a velikostí rostlin. Rostliny dodáváme z naší školky okrasných dřevin a od ověřených domácích i zahraničních dodavatelů. Můžete sledovat vývoj své zahrady od malého stromku, nebo se rozhodnout pro vzrostlé stromy, které posunou Vaši zahradu o desetiletí vpřed.

Pro realizaci zahrady se dá zvolit jakýkoliv termín od března do konce listopadu. Výsadba rostlin je možná kdykoliv od jara až do zamrznutí půdy. Dodávané rostliny jsou pro takovou výsadbu přímo připravené.

 

Zapracování vody a kamenů do návrhu zahrady

Pokud má zákazník určitou představu, snažíme se ji vytvořit. Pokud ne, navrhneme několik variant k výběru. Postavíme Vám malou skalku se skalničkami nebo třeba kamenné útesy z desetitunových bloků nad větším jezírkem. Líbí se Vám potůček vinoucí se zahradou? Můžete mít potůček nebo i velký potok. Nemáte přirozený zdroj vody? Nevadí, vytvoříme uzavřený okruh.

Při větších stavbách, které vyžadují stavební povolení, vyřizujeme veškeré náležitosti s tímto spojené.

Kameny používáme většinou stejného druhu, jaký se vyskytuje v okolí upravované zahrady. Pokud zákazník vyžaduje jiný druh kamene, např. žulu, pískovec, mramor, křemen…, samozřejmě vyhovíme. Používáme jak čerstvý lomový kámen, tak kámen přirozeně zvětralý, popřípadě vymletý vodou – tyto kameny připomínají krasové útvary. 

 

Údržba zahrad, firemních lokalit a veřejných prostranství

Můžete si u nás objednat pravidelnou nebo komplexní celoroční údržbu Vašeho pozemku, která zahrnuje výchovný řez stromků a keřů, udržování záhonů bez plevele (chemicky nebo mechanicky), hnojení rostlin a trávníků, chemickou ochranu proti škůdcům a péči o trávník – sečení, hnojení, vertikutaci.

Další variantou je jednorázová údržba na požádání. Potřebujete ostříhat keře, trvalky, vyplít záhony nebo skalku? Nestíháte posekat trávník a už jste ho léta na jaře nepřipravili vertikutací? Blíží se zima a potřebujete pohrabat listí, zazimovat zahradu? Nebo naopak provést jarní úklid?

Naši pracovníci jsou držitelé osvědčení pro práci s příslušným strojním zařízením a pro nakládání s chemickými látkami. 

 

Školka okrasných dřevin

Naši školku okrasných dřevin jsme založili v roce 1998. Výpěstky prodáváme v našem zahradnictví a používáme je samozřejmě i při výsadbách. Po celou sezónu u nás nakoupíte jehličnany, listnaté keře, trvalky, skalničky, traviny, popínavé a vodní rostliny. Na jaře a na podzim růže, ovocné stromky a keře.

Realizátorům a zahradnickým firmám dodáváme rostliny za velkoobchodní ceny. Expedujeme rostliny s balem, výška rostlin 0,5 až 2,5m.

Související příspěvky

Jímky od POOLONE.CZ – kvalitní a chytré řešení

redakce

Proč lidé stále častěji volí betonové oplocení?

redakce

Duben na zahradě – jaké práce provádět v dubnu?

redakce

1 komentář

Eliška 19. 9. 2022 at 23:54

Nám se doma teď nějak rozrostla bílá růže a já nevím co s tím. Nevíte někdo o nějakém e-shopu, který třeba domácí vypěstované růže vykupuje? Přece to nebudu jen tak vyhazovat do koše ne? To mně přijde jako velmi velká škoda už jenom s přihlédnutím na to, že i mně to dalo určitou práci.

Diskuze je uzavřena.