ZAHRADA

Na co se zaměřit při výběru zahradní sekačky nebo křovinořezu?

Možná jste si i vy představovali, jak budou vaše první kroky na vlastní zahrádce zahrnuty do romantického hávu. Nikdo vám však neřekl, kolik práce a úsilí na vás čeká. Máme pro vás tip, jak si většinu prací na zahradě jednoduše usnadnit. Stačí vsadit na mimořádně kvalitní a správně vybrané pomocníky.

 

Pravidelná údržba zdržuje nejvíce

Zaměřte se někdy na to, jak vypadá vaše pravidelné sekání zahrady. Potřebuje vaše zahradní sekačka delší pauzy jen proto, aby mohla nabrat druhý dech? Musíte po každém delším sekání hledat ostřič na nože nebo trávíte více času na cestě ke kompostéru a zpět?

Kvalitní sekačky si s těmito nešvary dokážou skvěle poradit. Nebojte se proto vsadit na osvědčené a mimořádně kvalitní výrobce, kteří své modely určené běžným ale i profesionálním zahrádkářům testovali i v těch nejextrémnějších podmínkách. Mezi takové specialisty patří například Bosch. Jejich zahradní sekačky si zakládají na dlouhé životnosti, neustále nabroušených nožích i velkoryse řešených zásobnících, jež dokáží pojmout opravdu velké množství trávy, ale i větviček a dalšího zahradního odpadního materiálu.

 

Křovinořez rozhodně nepatří mezi zbytečné nástroje

Samotná sekačka nedokáže zastat veškerou zahradní práci. Ať už chcete nebo ne, vždy po ní budou zůstávat větší či menší nedodělky. A právě s těmi si dokáže poradit dobře zvolený křovinořez.

* ochotně a především rychle upraví výšku trávy i v členitém, jen těžko přístupném terénu

* pomůže při detailním zastřižení trsů trávy u těžko dostupných okrajů chodníků, lemů zahradních cestiček, ohraničení plotu apod.

* dokáže se vejít i do těch nejhůře dostupných prostor mezi záhony nebo ovocnými keříky, kam se běžné sekačky často vůbec nedostanou

Důležitým bodem vlastního výběru u křovinořezu je především jeho nízká váha a snadná obslužnost. Nezapomeňte ani na praktický kryt, který dokáže ochránit obsluhující osobu před nebezpečnými odletujícími kamínky. A kde tyto praktické pomocníky najít? Vsaďte na příjemnou cenu a vyzkoušejte to třeba v e-shopu www.elektro-produkt.cz. Určitě si vyberete.

Související příspěvky

Zaměřeno na zahradní nářadí

redakce

Připravte se na jarní sezónu. Právě teď je ideální pořídit si fóliovník

redakce

Plastové plotovky? Vynikající volba!

redakce