ZAHRADA

Moření česneku

Posledních pár let se zvyšuje zájem o český česnek, jehož chuť je, na rozdíl od dováženého česneku ze zahraničí, chuťově plná a dává našemu pokrmu správný říz. Celá řada zahradníků, zahrádkářů i ostatních pěstitelů se k pěstování této rostliny opět navrací.

Pro lepší a rychlejší zakořenění a celkovou podporu obranyschopnosti česneku proti nepříznivým vlivům je velmi vhodné namořit stroužky v Lignohumátu.  Dávkování Lignohumátu je 1 ml/0,1 l vody po dobu 2-3 hodin. Poté roztok 4x-6x naředíme a použijeme jako zálivku. Neměli bychom zapomínat ani na ostatní cibuloviny (tulipány, jiřinky, lilie,…), které na podzim či na jaře pravidelně vysazujeme do zahrádky. Jejich máčením v tomto roztoku podpoříme lepší zakořeňování, růst a celkovou odolnost. Pokud nechceme odměřovat tekutý Lignohumát, můžeme použít i granulovaný Lignohumát ME granulát. Obsah sáčku je 2,5 g, které rozpustíme v 5 l vody a stroužky česneku či ostatní cibuloviny do roztoku vložíme na 3 – 4 hodiny.

Běžné dávkování Lignohumátu je 20ml na 10l vody a můžeme ho použít k zálivce na veškeré pěstované rostliny a trávník. Pro aplikaci na list volíme menší koncentraci. Nemusíme se obávat popálení rostlin, Lignohumát je zcela přírodní pomocný rostlinný prostředek, který podporuje zakořeňování, růst a celkově větší obranyschopnost všech rostlin.

www.raselina.cz

Související příspěvky

Jaký materiál zvolit pro zahradní přístřešek? Jednoznačně dřevo!

redakce

Dřevěný plot vypadá krásně, ale představuje mnoho práce

redakce

Dostane vodu ze studny

redakce