ZAHRADA

Kované ploty se hodí k moderním i tradičním domům

Hezké oplocení, vstupní branka i vjezdová brána nejsou jen bezpečnostními prvky domu, ale i naší vizitkou. Kvalitní plot by měl vydržet bez údržby několik let. Pokud zvolíte dřevo, bezúdržbovým nebude. Novodobé betonové, či dokonce plastové ploty nejsou zas esteticky vyhovující. Nejkvalitnějšími ploty dneška jsou kované ploty.

 

Kovaný plot a brána mohou být i moderní

Kované ploty nejsou určené jenom ke starším stavením. Stylově se hodí i k moderním novostavbám. Stačí si správně vybrat typ kovaného plotu. Moderní kované ploty mohou být s tradičními kovanými prvky, ale též z jednodušších jeklů s výplněmi třeba z tahokovu. Právě v tomto provedení jsou oblíbené k moderní architektuře.

Součástí kovaného oplocení je rovněž kovaná branka a brána. Zejména kované brány bývají často řešeny různými výplněmi. Nejde před ně z vnitřní strany pozemku osadit zeleň, například živý plot, a tak se přidávají výplně, aby byly neprůhledné. Řešení existuje pro historizující, tradiční i hypermoderní styl, kde se pak opět často používá již zmíněný tahokov.

 

Kované ploty od firmy Klatan

Velké množství designů kovaných plotů a bran nabízí firma Klatan – kované ploty. Dodává kované ploty a brány, ploty a brány z tahokovu, jeklové oplocení a brány. K bránám je možné vybrat pohony a samozřejmostí je rovněž kvalitní povrchová úprava.

 

Povrchová úprava pro kované ploty

Základní povrchovou úpravou je žárové zinkování, které je možné opatřit barevnými nátěry vhodnými přímo na pozinkovaný povrch. Jde o německé barvy Schmiedeeisen Lack. Na kované ploty a brány je tradičně nejoblíbenějším odstínem antická černá. Pro modernější řešení z jeklů a tahokovu lze využít i odvážnější barevné řešení. Všechny barvy jsou však velice decentní a na kovových výrobcích vypadají atraktivně. Ploty Klatan se zmíněnou povrchovou úpravou vydrží bez údržby po dlouhá desetiletí.

Související příspěvky

Pořiďte si pro vaši zahradu automatický zavlažovací systém!

redakce

Teakový zahradní nábytek okouzlí milovníky moderní i klasické estetiky

redakce

Trápí vás zvýšená tvrdost bazénové vody?

redakce