ZAHRADA

Koncentrace chloru a hodnota pH nejsou jediné hodnoty, které je zapotřebí u bazénů sledovat!

Každý vlastník domácího bazénu samozřejmě ví, že pokud chce mít dlouhodobě čistou a průzračnou vodu, je zapotřebí správně využívat jednotlivé přípravky bazénové chemie a sledovat některé základní parametry bazénové vody. Mezi hlavní ukazatele, které je zapotřebí pravidelně kontrolovat, se řadí především hodnota pH a koncentrace chloru v bazénové vodě. Tyto dva ukazatele a jejich aktuální hodnoty mají na kvalitu bazénové vody největší vliv. Nejsou ale jedinými parametry, které se v bazénu vyplatí sledovat.

Chlor a hodnotu pH kontrolujeme nejčastěji, ostatní ukazatele jen párkrát za sezonu

V dlouhodobě úspěšném udržení optimální kvality bazénové vody každému majiteli domácího bazénu – kromě kompletního sortimentu přípravků bazénové chemie – pomáhají kvalitní  pH testery a testery koncentrace chloru. Kontrolovat hodnotu pH a obsah chloru by se mělo alespoň 1x do týdne, pokud voda nevykazuje žádné známky zhoršení své kvality. Pokud se kvalita bazénové vody horší, sledovat hodnoty pH a chloru by se měly každý druhý den a samozřejmě okamžitě na zhoršení vody reagovat aplikací vhodného přípravku bazénové chemie. Další parametry bazénové vody je vhodné monitorovat jen párkrát za koupací sezonu nebo při stále přetrvávajících potížích.

 tabletovy-tester2

Jaké další parametry to jsou?

Nyní si představíme ukazatele, které jsou pro kvalitu bazénové vody také důležité, a o jejich aktuálních hodnotách je dobré mít průběžný přehled. Jednat se může například o stanovení konduktivity, stanovení salinity, stanovení celkového organického uhlíku, chloridů, dusičnanů, manganu, vápníku, železa, celkové tvrdosti vody a dalších. Ke zjištění hodnot těchto parametrů bazénové vody už ale nestačí jen domácí testery, je třeba se obrátit na analytickou laboratoř. Naštěstí i na našem trhu je společnost, která se vedle výroby bazénových přípravků specializuje i na laboratorní vyšetření bazénové vody.

Techneco provádí analýzu bazénové vody

Společnost Techneco je na našem trhu jedním z největších specialistů v oblasti čištění a úpravy různých druhů vod, včetně zázemí vlastních laboratoří. V těchto laboratořích také společnost může provádět analýzu zaslaných vzorků bazénové vody. Analýza bazénové vody  je prováděna s maximální pečlivostí a přesností. Techneco také vyvíjí a vyrábí kvalitní přípravky bazénové chemie značky PWS, takže na základě zjištění skutečného stavu vody v bazénu může doporučit prostředky ke zlepšení údržby bazénové vody nebo k odstranění některých problémů, souvisejících s provozem domácího bazénu.

Detailní informace o nabízených produktech najdete na www.eshop.techneco.eu.

tester-pH-a-PHMG

Související příspěvky

Vylepšete si svoji zahradu ­– základem jsou kvalitní zahradní domky

redakce

Pergola, co v zimě ochrání před deštěm a sněhem, v létě před parným sluncem

redakce

Prodlužte si léto se zastřešením bazénu

redakce