ZAHRADA

Kompostér vám pomůže naložit s bioodpadem

Untitled document

Každý majitel rodinného domku se zahradou a každý zahrádkář jistě ví, co je bioodpad. Ze zahrady se pod pojmem bioodpad rozumí veškeré přírodní materiály, které se postupem času rozkládají. Jedná se o posečenou trávu, listí drcené větve, zbytky ovoce a zeleniny, popel ze dřeva a mnoho dalších.Možností, jak naložit s bioodpadem je několik. Můžete ho odvážet na skládku, navršit jej na hromadu na konci zahrady nebo ho můžete uložit do kompostéru. Pokud se rozhodnete uložit bioodpad do kompostéru, můžete ho znovu využít.

Bioodpad v kompostéru můžete znovu využít

Proces, který probíhá v kompostéru se nazývá kompostování. Díky kompostérům máte okamžitě místo, kam uskladnit bioodpad. Nemusíte řešit, kam trávu odvézt a na vaší zahradě nebude vznikat žádná nevzhledná hromada. Bioodpad v kompostéru dále zraje a stále vytváří nové živiny a mění se v kompost. Největší využití najde kompost při pěstování rostlin, ovoce a zeleniny. Kompost je totiž přírodní hnojivo, které napomáhá k vyšší výživnosti vaší půdy. Nemusíte kupovat žádné drahé hnojící přípravky, protože hnojivo budete mít uskladněné ve svém kompostéru.

Pouze kvalitní kompostéry udělají kvalitní hnojivo

Aby kompostér plnil svou funkci opravdu dokonal, musí být jeho výroba opravdu kvalitní. V dnešní době si můžete zakoupit kompostér dřevěný, plastový nebo zděný. Plastové a zděné kompostéry ovšem nikdy dokonale nezapadnou do vzhledu zahrady. Tuto schopnost mají pouze dřevěné kompostéry. Kompost musí být při uskladnění také kvalitně provzdušněn a tuto schopnost mají dřevěné kompostéry také nejvyšší. Společnost Vladeko s.r.o. nabízí mnoho druhů dřevěných kompostérů v mnoha rozměrech a provedeních. Kompostéry vyrábí pouze z vysoce kvalitního dřeva, aby jejich životnost byla opravdu maximální. Vám poté stačí dřevěný kompostér usadit na stinné místo, aby nedocházelo k vysoušení kompostu.

Související příspěvky

Uvažujete o pergole? Jednejte včas!

redakce

Kdy je nutné vyměnit písek v pískové filtraci u bazénu?

redakce

Léto a teplé počasí ještě zdaleka nekončí!

redakce