ZAHRADA

Kdy je vhodná doba na pokládku trávníku a jaké možnosti se nabízejí?

Péče o trávník na vašem pozemku by měla být zejména v jarních měsících náležitě intenzivní. Jedině tak si zajistíte jeho vitalitu, bude se krásně zelenat po celou sezonu a nedojde k vytváření různých vydřených míst apod. Pakliže se teprve nyní rozhodujete pokládat nový trávník, máte na výběr hned z několika možností.

Jarní vysetí trávníku svépomocí

Ideální je pokládat trávník na jaře, kdy už ani v ranních hodinách nepanují mrazíky, avšak přes den ještě teploty nedosahují vysokých letních teplot. Jestliže si zvolíte variantu, kdy si trávu vysazujete pomocí běžného osiva, měli byste si už nyní pospíšit, nejpozdějším termínem pro výsadbu bývá přibližně konec května.

Použití travního koberce je lákavou a efektivní variantou

Alternativu k osivům, která se v posledních letech těší stále větší oblibě, představuje trávníkový koberec. Jeho výhoda spočívá zejména ve snadné a rychlé pokládce, jež se dá navíc provést prakticky na všech druzích povrchů. Zdaleka nejlepší je však spíše písčitá půda.

Zvolíte-li kvalitní trávníkový koberec, můžete se už za pár dní těšit z toho, že bude vypadat zcela přirozeně, jako kdybyste trávu zasadili před několik týdny, ba dokonce měsíci. Moderní husté a pevné trávníkové koberce se vytvářejí na klíč, kdy je k vám domů doveze a položí specializovaná firma. Zajistí samozřejmě i patřičnou úpravu pozemku, na němž má trávník růst. V tuzemsku se můžete obrátit kupříkladu na společnost Pokládané trávníky, o níž se kompletní informace dozvíte na jejích webových stránkách www.pokladanetravniky.cz.

Travní koberce je možné instalovat na jaře i na podzim

Travní koberec je oproti osivu výhodný také v tom, že se pokládka nemusí nutně omezovat jen na jarní období, ale dá aplikovat klidně i na podzim, dokud ještě venku nepanují příliš nízké teploty, tedy blízko bodu mrazu a pod ním.

Související příspěvky

Jak by měla vypadat moderní čistírna odpadních vod pro rodinné domy?

redakce

Ploty HK – nabídka kvalitního a pevného oplocení pro každý dům

redakce

Poznejte markýzy proti dešti, které jsou odolné a hodí se ke každé nemovitosti

redakce

1 komentář

Estráda 22. 6. 2022 at 18:48

Podle mě nastal teď v létě ideální čas a snad i počasí na to, abychom se začali věnovat více tomu mulčování. Kamarádka mně doporučila si na zahradu dát mulčovací netkané textilie, které si před nedávnem pořídila na e-shopu https://www.agrotex.cz/katalog/cz/zbozi-2/agrotextilie/mulcovaci-netkane-textilie. Doufám, že vám neradím nějakou kravinu, to bych opravdu nechtěla.

Diskuze je uzavřena.