ZAHRADA

Kdy je nutné vyměnit písek v pískové filtraci u bazénu?

Písková filtrace má velký vliv na kvalitu vody v bazénu. pomáhá při odstraňování řas, usazenin a také různých nečistot, které do bazénu napadaly. Celkově tedy velmi napomáhá k udržování čistého bazénu i vody uvnitř. Většina výrobců udává, že výměna písku v bazénové filtraci je nutná jednou za dva roky. Ve skutečnosti ale záleží na počtu a intenzitě filtračních cyklů. Písek nepodléhá působení času ale opotřebení. Čím častěji a déle filtraci využíváte, tím dříve bude nutné písek ve filtru vyměnit.

 

Jak písek podléhá opotřebení?

Při každém zapnutí filtrace se zrnka písku začínají jemně zaoblovat. Kdybychom filtraci nezapínali, může v ní písek vydržet i několik desítek let v původní kvalitě. Písek ve filtraci podléhá tření a z malých zrn se stávají zrna s hladkým povrchem a zmenšují se. Proč je nutné písek do filtrace měnit?

 

Co se stane, když písek nevyměníme?

Pokud se rozhodnete písek ve filtraci neměnit, může to pro vás mít nemilé následky. Obroušená a hladká zrnka písku již nemají účinnost zachytávat mikroorganismy a řasy. Ty jsou pak pouštěny zpět do vody. Navíc mohou být zrnka obroušená a jemná natolik, že propadávají filtračním košem přímo do trubek a zpět do bazénu. Pokud tedy filtrace nepracuje správně, je ohrožena kvalita vody. Úprava bazénové vody je mnohem složitější. Musíte častěji využívat prostředků bazénové chemie, které musí nahrazovat funkci filtrace. Některé druhy bazénové chemie musíte používat až 2x častěji. To se samozřejmě projeví na ceně údržby vody. Budete nuceni kupovat stále větší množství bazénové chemie, což není ekonomické.

 

Kde vybrat ten správný písek do filtrace?

Vybírat správný písek do filtrace byste samozřejmě měli u odborníků v oblasti úpravy bazénové vody. Jedním z největších odborníků na našem území je společnost Techneco. Ta svým zákazníkům nabízí profesionální bazénovou chemii značky PWS. Bazénová chemie PWS je známá svou vysokou kvalitou a širokou možností využití. V sortimentu Techneco naleznete také různé druhy vysoce kvalitních písků do filtrací, které jsou rozděleny podle velikosti zrn i podle velikosti balení.

 

Kompletní výběr naleznete na eshop.techneco.eu

Související příspěvky

Připravte se na jarní sezónu. Právě teď je ideální pořídit si fóliovník

redakce

Připravte se na zimu

redakce

Při realizaci vlastní vrtané studny nemusíte nutně napřed získat stavební povolení

redakce
Search by Voice