ZAHRADA

Jaké prvky zařadit do feng-šuej zahrady 

Principy feng-šuej jsou uplatnitelné nejen v domácnostech, ale i v zahradách. Pokud se chcete na tvorbu takové zahrady zaměřit, je třeba držet se hned několika pravidel. V tomto článku se zaměříme na některé z nich.

Pozor na tvorbu jednotlivých cest

Podle feng-šuej by žádná cesta neměla procházet samotným středem zahrady. Zároveň byste se při tvorbě jednotlivých cest měli vyhnout přímkám. Mnohem lepší je, když tyto cesty povedou obloukem a budou se jemně vinout.

Dále je také třeba pamatovat na umístění místa k odpočinku. Typicky se bude jednat o vaše zahradní posezení. Podle feng-šuej by se nemělo nacházet ve svahu, ale spíše pod svahem, kam přirozeně proudí energie čchi.

TIP: Tvarované okrasné dřeviny perfektně dotvoří vzhled vaší zahrady. 

Bazén bez ostrých hran

Pokud chcete svou zahradu doplnit bazénem, neměl by mít žádné ostré hrany. Z vodních prvků se dále můžete rozhodnout pro potůček nebo zajímavé zahradní jezírko. Jen si dejte pozor na to, aby voda v takovém jezírku nebyla příliš hluboká a temná.

Směřování terasy

Pakliže jste teprve ve fázi projektování domu, zvažte i umístění terasy. Podle feng-šuej by neměla být otočená k frekventované cestě nebo jinému rušivému zdroji. Terasa by tak měla být spíše synonymem klidu a harmonie.

Jaké rostliny a stromy upřednostnit?

Feng-šuej doporučuje zahradu doplnit takovými rostlinami a stromy, které jsou pro danou oblast typické. V některých zdrojích se navíc dočtete, že byste se měli vyhnout pěstování kaktusů, potažmo veškerých rostlin, které mají trny.

V zahradě by se podle feng-šuej měl nacházet dostatek stromů, které symbolizují spojení nebes a země. Pokud se přitom chcete pustit do jejich tvarování, měli byste to učinit přirozeně a tak, aby se tvarování esteticky hodilo k vašemu domu.

Více informací ze světa okrasných zahrad najdete na www.okrasne-stromy.cz.

Související příspěvky

3 tipy, díky kterým bude vaše terasa perfektní

redakce

Vše o zatravňovacích dlažbách

redakce

Osvětlení na zahradu vybírejte si rozvahou

redakce

1 komentář

Věra 25. 10. 2022 at 9:04

Já bych určitě do takové zahrady zařadila třeba zavalžovací systému. Už se nebudete muset zaobírat tím, jestli se musíte chodit pro konvice. Prostě zapnete tlačítko a všechno začne v mžiku pracovat za vás. Podle mě je toto celkem elegantní řešení, které vás ve výsledku nebude ani stát tolik peněz!

Diskuze je uzavřena.