ZAHRADA

Jak vybrat barevný odstín terasové podlahy

Výběr barevného odstínu terasové podlahy je důležitým faktorem, protože ovlivňuje celkový ráz a vyznění zahrady. Při samotné volbě je důležité brát v potaz barvu fasád domů, styl nábytku, ale také flóru, kterou je zahrada osázena. Správně zvolený odstín terasové podlahy musí do tohoto konceptu dokonale zapadnout a nebýt rušivým elementem.

„Mnoho majitelů nemovitostí, ke kterým náleží i zahradní pozemky, nedbá na celkovou estetiku. Často se proto setkáváme ve svém okolí se zahradami, které nepůsobí kompaktně. Jejich vyznění neladí s domem a barevností fasád,“ říká Zdeněk Hoštička, předseda představenstva společnosti WPC-WOODPLASTIC a.s.

Přitom stačí opravdu málo – vše si předem rozmyslet a následně porovnat vzorníky barev terasových prken s barvou fasád, barvou dřeva použitého například při výrobě pergol či terasového zastřešení. „Proto našim zákazníkům vždy velmi rádi a ochotně radíme s výběrem správného odstínu terasových prken, například v našich terasových centrech, kde jsou nainstalovány terasy hned v několika odstínech. Barevnost totiž nevyzní na jednotlivých prknech tolik, jako na celistvé ploše,“ dodává Zdeněk Hoštička.

 

Styl rustikální

Venkovský styl pojetí zahrad je stále velmi oblíbený. Typickými odstíny fasád jsou bílá, smetanová, béžová a žlutá. Jako obklad pak velmi dobře slouží kameny a cihly. Zahradní nábytek je vyroben z přírodních materiálů, jakými jsou dřevo či ratan. Velmi často se také objevuje kovový nábytek v romantickém provedení. Tento typ zahrad bývá nejčastěji osázen přirozeně rostlými dřevinami a květinami, doplněn o keramické nebo terakotové květníky.

Nejvhodnější volbou terasové podlahy jsou prkna v přírodních tónech dřevin. Společnost WPC-Woodplastic doporučuje ze své nabídky odstíny cedar, teak, palisander a merbau. Struktura prken by měla připomínat dřevo.

 

Styl minimalistický

Moderní, tedy minimalistický styl je definován studenými tóny fasád, nejčastěji bílou a šedou. Jako materiály zde vystupují beton, kámen a sklo. Nábytek musí působit odlehčeně, proto majitelé těchto zahrad volí lehký hliníkový nebo designový plastový. Objevuje se také nábytek z umělého ratanu v minimalistickém provedení a zahradní stoly mívají skleněné desky. Flóra bývá umístěna ve velkých designových květnících, nejčastěji se jedná o zastřižené solitérní rostliny.

Správnou volbou barevného odstínu terasové podlahy jsou exotické dřeviny nebo ocelové „inox“ barvy. WPC-Woodplastic ze své nabídky doporučuje terasová prkna v provedení wenge, eben, inox a palisander. Struktura těchto prken by měla být hladká, jemně strukturovaná nebo drážkovaná. I když je drážkování výrazné, jedná se o žádoucí efekt, který do minimalistického pojetí vnáší náboj a eleganci. Vše může být umocněno zvolenou šířkou prkna.

Více informací o produktech naleznete na webových stránkách: www.woodplastic.cz

Související příspěvky

Příprava na zazimování zahradního jezírka krok za krokem

redakce

Nejlepší obklady a dlažby od Stonemania.cz

redakce

Zakládáme zahradu pod dohledem zkušených architektů

redakce