ZAHRADA

Jak by měla vypadat kvalitní dřevěná pergola

Jaro se stále rychleji blíží a s ním i čas, kdy na zahradách rodinných domů budeme trávit stále větší množství času. Čas strávený na zahradách ale nebude mít jen pracovní náplň, ale také zejména odpočinek a relaxaci na čerstvém vzduchu. A právě k odpočinku a relaxaci je zapotřebí vytvořit to pravé prostředí. Nejčastější volbou jsou pergoly ze dřeva. Jak by měla vypadat taková pergola ze dřeva, aby byla opravdu kvalitní, pevná a přitom elegantní?  To si nyní představíme.

 

Základem je konstrukce – materiál a provedení

Největší vliv na pergoly, jejich kvalitu, pevnost a také design má hlavně konstrukce. Využívaný materiál a jeho konstrukční spojení se u mnoha výrobců liší a díky tomu se liší i kvalita nabízených pergol. Pro výrobu by vždy mělo být využíváno kvalitní strojně opracované řezivo s robustní konstrukcí. Ideální profil pro stojky a vaznice je 115x115mm. stojky a vaznice by měly být spojené na dlab a čep, tedy tradičně. Toto je charakteristika správně provedené konstrukce.

zahradni-altan-Pavilon-2,9-2,9-(4)-1423751942

Více variant provedení

Pokud chcete, aby byla pergola na vaší zahradě přesně podle vašich představ, musíte najít takového výrobce, který nabízí více druhů provedení. Někteří výrobci nabízí třeba jen 3 základní typy, bez možnosti úprav. Odborní výrobci se poznají podle toho, že nabízí hned několik variant provedení pergol, které je možné dále ještě upravovat, přesně podle přání zákazníků.

 

Představení specializovaného výrobce!

Nakonec si představíme specializovaného výrobce pergol, který svým zákazníkům nabízí zahradní stavby, přesně podle výše popsaných parametrů. Pergoly tedy splňují jak konstrukční kritéria, tak jsou nabízeny v několika variantách a nechybí ani možnost zakázkového provedení. Takových firem na našem trhu není mnoho. Jednou z mála je například Delta Svratka s.r.o., specialista na výrobu dřevěných staveb.

pergola-standard-250-370-0---m-1423753562 (1)

Detailní nabídku všech produktů nabízených touto společností najdete na www.domky-delta.cz.

Související příspěvky

Zahradní nábytek musí mít svou kvalitu

redakce

Jak často filtrovat bazén?

redakce

Když letos pod stan, tak pod vlastní a zahradní. Pořiďte si nůžkové stany

redakce