ZAHRADA

Elegantní řešení terasy nebo dlažby? Zkuste bezúdržbové WPC materiály

Potřebujete novou terasu a chcete si vybrat podlahu, která vydrží a nebude náročná na údržbu? Pokud jste ještě neslyšeli o dřevoplastovém materiálu WPC, rozhodně si nenechte ujít tento článek, kde se dozvíte více informací. Snadno totiž můžete vyřešit potřebu dlažby, efektní a příjemné podlahy na terasu a k tomu mít i odolný a esteticky příjemný plot.

Podlaha na terasu

Jestli se rozhodnete pro terasová prkna z WPC materiálu, nemusíte se bát nepřízně počasí. Získáte totiž skutečně odolný materiál s velmi dlouhou životností. A nejlepší na tom je, že není potřeba žádná speciální údržba. Stačí pouze jednou za čas otřít či umýt nečistoty a je to. Na výběr je velké množství různých odstínů a variant podlahy na terasu, takže jistě vyberete to správné řešení, které bude ladit k ostatnímu vybavení.

Odolná venkovní dlažba

Podobně velkou schopnost odolávat nepřízni počasí musí splňovat také venkovní dlažba. Pro dlouhou životnost a hlavně nenáročnou údržbu tak opět mohou být správnou volbou WPC dlaždice. Dají se využít na terasy, balkony, pro řešení lodžií nebo jako příjemné venkovní chodníky. Materiál včetně barevnosti odolává UV záření, takže jde o vhodnou volbu i na místa, která jsou na přímém slunci.

Nezapomeňte na pořádný plot

Další využití unikátního WPC materiálu nabízí plotovky. Svým vzhledem velmi věrně připomínají klasický dřevěný plot, ale zároveň jsou mnohem více odolné a nejsou na nich potřeba žádné speciální nátěry, lakování a většinou nepotřebují po mnoho let naprosto žádnou údržbu. Velkou předností je také odolnost proti plísním a houbám. S plotovkami se také velmi dobře pracuje, takže jejich instalaci zvládne každý trochu zručnější kutil. Opět je na výběr z různých barevných variant pro sladění plotu s okny či podlahou na terase.

Související příspěvky

Jak si poradit s teplotou v domácí udírně

redakce

Kamenná dlažba

redakce

Jak na bazén?

redakce